Kaks nädalat distantsõpet ja haridust omandatud niipalju, et nii mõnigi päev on korduvalt jäänud lauale jahtuma tee ja ununenud süüa hommikusöök ja lõuna. Maast lahti varem kui tavaliselt, et ka aeglasemalt lugejad- kirjutajad saaksid varem töö valmis, et päevavalgusega jõuda õues mõned kiiremad jooksusammud või uisusammud väljakul teha.

Ükspäev ma küll mõtlesin, et ei saa reaalne olla, kui palju antakse ühes tunnis ülesandeid vihtuda – kui ei oska ja ei esita -saad ühe ja kui ei oska ja esitad saad ühe või kahe. Ja kui laps ei oska, peab last õpetama lapsevanem. Eluaegne trauma lapsevanemale 😀 Olgu, ei oska üks laps, või teine aga kui koolis käib neid kolm ja distantsõppe ajal kõik lapsed ka kodus on – kes videokõne ajal näiteks tunni taustal pissile nõuab või kellegile metall autoga vastu pead lajatab – oh aisakell! 😉

Jagage oma muljeid kodusest õppest või kellel on siis distants õppest. Kas olete veel inimesed või muutunud robotiteks – kellel on ainest tekkinud stress või lasete ringi automaatselt nagu sinised plekist robotid?

Tegelikult mulle iseenesest distantsõppe vorm sobib. Vaatan kõrvalt, et asjad saaks tehtud, enne “koolipingist” minema ei lase, kui viimanegi rida kirjutatud ja kunstitunnis kriips paberile tõmmatud. 

Olulised märksõnad on 

  1. koostada endale päeva tööde graafik 
  2. ja tehtud tegemised maha tõmmata või alla joonida
  3. kohe, kui töö on tehtud, tuleks see saata õpetajale, sest hiljem võib meelest minna
  4. Kui midagi ei oska või aru ei saa, tuleb selgitada või küsida õpetajalt. Lünka teadmistes ei tohi tekkida lasta.
  5. Ka kehaline kasvatus on tund. Ka siis kui seda kirjas pole. Iga päev vähemalt 60 minutit kokku õues paar kiiremat liigutust.
  6. eelmisel õhtul pane valmis järgmise päeva asjad tunniplaani alusel.
  7. Enne õppima hakkamist söö kerge eine

Sel jõuludel sulgesime stuudiumi teadmisega, et kõigil on kahe nädala jagu töid ilusti tehtud, graafikus kõrvalkaldeid pole, sest pidasime ülaltoodud kinni. 

Head koolivaheaega kõigile!