Täna hommikul ärkasime pea kukke ja koitu, täpselt kell 7. Õues batuudi peal, leidsime tegevust enam kui kolmeks tunniks. Hüppamist ja traktorite veeretamist ühest servast teise. Oli lõbus. Ilm oli mõnusalt soe ja külagi vaikne.

Teadsime juba eilsest, et kui läheb palavamaks, ei pääse me taas randa löögile. Mis on iseenesest päris jama, sest tegelikult on see ju siiski kohalikke rand aga nagu täna õhtul üks meesterahvas poolenisti muigas, et nad ootasid aknal, millal hullud hordid lahkuvad, et randa saaks tulla.

Mina muigasin seepeale, sest tegelikult ma plikadega käisin päeval ka. Ja seal oli avanes mulle selline pilt

Nende märgade plekkide all on võõrad inimesed ja koera peremees ( rase naine). 🐕 oli märg ja ilmselt alles vees käinud.

Siit küsimus, kas kohaliku ranna esisel asuv keelumärk kehtib vaid kohalike elanikele – keelates ära koertega rannas viibimise ja vees käimise? Sest tundub, et ülejäänud rahvale ei loe see märk suuremat, nagu ka 30 piirangu ja parema käe reeglit ei tunnista neist keegi. Kellele need reeglid on?

Aga vesi on tõesti mõnus. Me jõudsime sinna õhtul uuesti üsna varakult, sest äikesepilv peletas kaugemalt tulijad varakult asju kokku korjama. Õnneks jäigi vaid müristama ja kaugenes siis peagi.

Täna õhtu ootena sattusime, siis Elistveres asuvasse Karu Karoliine kohvikusse

vahel võib ka nii 😊😀

Oleme veel kahevahel, kas jätkata avatud hoovide ürituses kaasalööjana, sest koroona on üha pidevas ja laiemas levikus.

Kuid alates tänasest -15.08 korraldame meie hoovis viie (mängu) minuti õu, kohalikele ja naabermajade lastele 5 minutit kestvaid mänge. Mängud iga ilmaga.

Täna oli siis nõnda, et üks väga tore Äksi küla kohalik neiu, kellel on kunstilist silma ja oskuslik kunstiline meel, tegi me hoovis soovijatele henna maalingut. Samal ajal sai hüpata batuudil ja väikeste poiste- tüdrukutega tegime läbi korvpalliharjutusvisked ning slaalom-vigursõit ratastega mudilastele korvpalliplatsil.

Esmaspäeval on plaanis teha, päris 5 minutit kestvad mängud läbi testversioonis. 😊 sõltumata sellest on osalejatele auhinnad ka 😉

Päevastesse tegemistesse mahtus natuke kastmiskomando ja muid aiahooldustöid. Näiteks õunte korjamine puu alt ning kõlbmatute vedu kompostikasti. Kilemajas kasvavate kurkide ja verandale tassitud lillepottide kastmine. Tomatite- kurkide kokku korjamine ja muruplatsi puhtaks niitmine.

Peale higist tööd, ja muskli kasvatust, ning värskendavat järvesuplust, ootas laual töötegijaid preemia.

Õhtusöök sai valmis küll hilja aga armastusega valmistatud ahjuliha, mõnusa krõmpsu kamariga ning ahjukartulite ja tassitäie jogurtiga söödi see rutem kui kuumal suvepäeval sulab jäätis päikesekäes😀

Aken on meil lahti. Päris hea. Kõik magavad oma voodites. Vaikus. Mulle meeldib. Homme võiks samasugune ilm tulla, nagu täna oli – läheksime kohe peale ärgates randa, et saaks nautida ka meie lapsed rannamõnusid.

Tee või ettepanek valda või kuhugi, et parkimine rannas tasuliseks või et…kui parkimiskohad täis, siis haljasalale parkimine on keelatud.

Ka loojang on meite kandis ilus.
admin Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.