Igas päevas on vaja võtta aeg iseendale. Kui võimalik, siis pool tundi, veel parem kui tund. Minu jaoks on oluline, igas päevas enda patareisid laadida. Ja minu patareide laadimine käib läbi lemmik-viiside  kaudu. Eeskätt – kuum tee, hea raamat ja tund aega rahu ja vaikust 🙂  Uskumatul kombel, antakse mulle see aeg, siis kui väike põnn lõuna ajal magab ja teised veel koolis – lasteaias toimetavad.

Mõni vaatab filme. Mulle sobib raamat. Sel hetkel, kui ma raamatukaane avan, sukeldun justkui sinna sisse ja minu peas hakkab kerima end lahti film. Ma mitte kunagi, ei hakka lugema raamatut, kui ma tean, et ma ei saa sinna süveneda või kui ma pean jätma selle poolikuks, et saan lugemist jätkata alles, mitme päeva pärast. Kas sina vaataksid telefiisorist filmi, jätaksid selle seisma, ja siis jätkaksid vaatamist paari päeva pärast? Ma küll mitte. Minu jaoks lahtub see emotsioon ära. nagu jooks seisnud limonaadi, mis ilma vurtsuta 😀

Osalesin, sel aastal sellises projektis, kus raamatukogu lugeja võiks lugeda aastas läbi 100 eesti autori kirjutatud raamatut. Eesti100 raames.  Tegelikult see projekt kestab veel, lõppeb alles veebruar 2019. Alustasin lugemist jaanuar 2018 ja eelmise nädala seisuga on mul läbi loetud 106 eesti kirjaniku kirjutatud teost.  Sinna vahele, mahub hulganisti ka väliskirjandust.

Kuidas teie veedate aega iseendale laste ja pere kõrvalt?

admin Ajaloo arhiiv , , ,

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.