Facebook jagas aastast 2016 mitu sündmust, mis noil ajahetkedel olid minu jaoks olulised ja pisut wau momendiga. Minu esimene osa põnevike seriaalist 😊

Loominguga on lood sellised, et kunsti enda seest on ikka vaja väljendada. Kui sa midagi otsid, siis see midagi otsib ka sind. Kunst hoiab meele puhta ja tasakaalus ning annab energiat terveks päevaks.

Looming on olemuslikult suhe ja tähendab ühendust hinge, meele ja füüsilise kehaga, see tähendab ühendust iseendaga. Iseendaga tegelemiseks on maailm erinevaid võimalusi ja tööriistu täis.
Looming annab  mulle oskuse olukordades olla ja väljuda teadlikumalt, mõista suurt pilti ja üksiolemist, toonud ellu rohkem selgust ja lihtsust. Inimeseks olemise teekonnal on ette tulnud ka komistamisi, kahtlusi, enesesse uskumise rabedust ja erinevate emotsioonidega kohtumisi. Olen õppinud end armastama nii nagu olen igas muutuvas hetkes, sest igas päevas olen teel, iga päev on erinev. Luban endal eksida selles, mida kunagi varem teinud ega kogenud ei ole, sest ainult tehes midagi saan kasvada ja elada elusamat elu. Elu ise on täis vastaspoolusi. Nii nagu on öö ja päev, nii on must ja valge, mõistmine ja mittemõistmine …

Mina ja minu elu sünnib läbi iseenda mõistmise. Kõik suhtumised ja vaatenurgad tekivad läbi minu. Ainult läbi iseendaga kontaktis olemise saan olla teadlikult kontaktis ja kohal end ümbritseva maailmaga. 

Igasugune looming annab iseendaga rahuloleva inimese.Õnnelik ja iseendaga rahulolev inimene on oma tunnetega kontaktis. Võtan endale aega olla iseenda ja oma tunnetega. Luban endal tunda erinevaid tundeid, õpin neid enda jaoks sõnastama ja seejärel lahti laskma. Hingan oma tunded ja mõtted, mis mind enam ei teeni vabadusse tänutundes, et olen saanud võimaluse kogemiseks ja õppimiseks. Minu mõtted ja tunded on minu elu nägu ja minu elu on minu mõtete ja tunnete nägu. Vastutus esimese sammu astumisel iseendale lähemale, lasub minul endal. Kõige algus on tühjus, kuid see saab alati millegagi täidetud. Minu otsusest sõltub, millega ma oma elu täidan.

Üks minu esimestest luulesalmiraamatutest 🙂

Tegelikult on päris hea emotsioon ikka see, kui sa teed midagi ja sind selle eest tunnustatakse.

Aga nagu ütlevad head loomingulised sõbrad Elain ja Lainie, siis looming on sinu väljendus ja sellist kunsti ei tehta tunnustuse ega enesekiitmise eesmärgil vaid seepärast, et teed seda mis sulle meeldib lihtsalt seepärast, et see on fun. Looming on hingehääl ja seda on vaja väljendada. 

Kui sa oled ka loominguline tüüp, siis osale vaat siin ideekonkursil, mille käigus soovitakse leida parim kunstiline lahendus Eesti tuntuima maalikunstniku Konrad Mäe mälestuse jäädvustamiseks Tartu südalinnas.

Ma soovin sulle julgust, et avada oma süda ja võtta vastu küllus läbi lihtsuse — naerata! Naerata ja elu naeratab sulle vastu! Leia üles oma sisemine rõõm ja maailm rõõmustab koos sinuga.

Seega saagu sinu ümber palju kunsti ja loomingut ja kui parasjagu pole kunsti käepärast. Proovi ise kunsti teha 🙂

Corona de Vil soosib endaks olemise aega 😉

admin Blogi