Tartust 25 km Põlva poole sõites tuleb teha kohustuslik peatus Andre Farmis, kus 180-pealise lehmakarja peremees Aivar Alviste ja perenaine Erika Pääbus hakkasid läbi algusaastate häda ja viletsuse 2015. aastal tootma Goudat. Ja see lugu on olnud tõeline tähelend. Selle talu juustud on saanud auhinnalisi kohti juba mitmetelt rahvusvahelistelt konkurssidelt ning ma olen tulemustega täiesti nõus – kõik need on vägagi kvaliteetsed ja hõrgud tooted. Lehmad on talus need tõelised kuningannad, keda igati poputatakse ja kutsutakse mummukesteks. Ja nad vastavad sellele ainult parimaga ehk siis suurepärase piimaga. Kusjuures, Andre Farm pole juustutegemisel võõrjõudu rakendanud. Aivar käis teemat iseseisvalt Hollandis tudeerimas ja hilisem edu on puhtalt oma põlve otsas katsetamise tulemus.

Farmi poes on lisaks oma toodangule ka palju muud maitsvat naabruskonna taludes valmivat. Tasub minna vaatama. Soovituseks nimetan ära kahe eri äärmuse juustud – üks noorem ja üks küps. Kolm kuud laagerdunud Andre Grand on koorene, aga omab ka juba õrnu pähkliseid nüansse ja ma arvan, et sobib n-ö igale maitsele. Vähemalt 18 kuud laagerdunud Andre Excellent on juba tõeline juustude kunn. Maitse lopsakas, pisut alusmetsaseid hõnge ja pähklisust, soolakristallid krõmpsuvalt tunda, lõppmaitse kreemjalt koorene. Kindlasti tasub maitsta ka kõiki teisi Andre juuste ja desserdiks sobib väga hästi vahva ja põnevate maitsenüanssidega Andre Juustušoks, kus tumedale šokolaadile on lisatud juustu Andre Gold Old.

2017.a kevadest on avatud  oma Talupood, kus lisaks oma juustudele pakutakse head-paremat ka teiste väiketootjate toodangust. Valikus on leivad, juustud, piim, munad, karastusjoogid, maiustused, viljatooted, magusad ja vürtsikad keedised, mesi jne. Poes saab kokku panna kingikomplekte nii jooksvalt kui ka ette tellides.

Kadri Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.