Mõnikord on koolis kodused koolitööd, täiega nõmedad. Mõnikord on ka grupitööd nõmedad. Samas, teinekord, võib nõmedatest koolitöödest tulla ka midagi vahvat.

No näiteks, see ajalehe tegemise värk, kus ma tutvusin mitmete huvitavate nägudega, õppisin intervjuud tegema ja artikleid kirjutama. Kooliprojektist, sündis idee, teha Äksi noorele mõeldud Oma noorte ajakiri- ajaleht. Esimene number on väljas. Ja kel veel pole. Saab meie käest tellida 😉

Teine, huvitav tund on ühiskonnaõpetus. Seal anti kodune ülessanne, viia läbi heategevuslik projekt. Seitsmendaks jaanuariks peab see olema läbi viidud ja tehtud slaidiprojekt.

Minu grupis, otsustasid grupikaaslased, osta ühte kingakarpi, natuke nänni ja saata see pakike Idatäht programmi kaudu Lähis Ida lastele. Et see on siis meie panus ühes projektis.

Aga minu meelest pole õige, teha midagi ruttu ruttu ja läbi mõtlemata, vaid seepärast, et kähku midagi tehtud saaks. Ja ma arvan, et õpetaja mõtles seda projekti nii, et meie peame ise mingi projekti läbi viima.

Ma ise mõtlesin, et oleks võinud, koguda kokku kõik terved mänguasjad ja viia need näiteks, lastele turvakodudes, varjupaikadesse. Või pakkuda, mingit elamust, lastekodulastele või teha head, hooldekodudes, et minna lugema ette, mõnele taadile või memmele, kelle oma silm, enam piisavalt ei seleta. Või kogukondlikus mõttes, minna talgute korras abistama vanainimest tema kodus, näiteks vee või puude tuppa toomisel, poeskäimisel või raamatute laenutamisel raamatukogust.

Või siis tõesti, teha rahaline panus, mõnele lapsi toetavale organisatsioonile. Aga mitte nii, et raha küsida vanematelt, vaid korraldada heategevuslik küpsetiste müük- oksjon, või ajakirja- ajalehe müük tänaval ja saadud tuluga toetada Tartu Käopesa ühte peremaja lapsi.

Mis arvate, mis ideed võiks veel rakendada?

Henri Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.