Koolilaste viimane nädal, või tegelikult vist isegi eelviimane nädal alles. Eile, esmaspäeval 3 tundi. Tunnid lõppesid, kell 11.00 ja et laps ei peaks ootama mitu tundi, läksin talle kooli järele. Tuli koos sõbrannaga, mängisid õues, hüppasid batuudil ja käisime väljas söömas.

Täna, on neil muuseumiprogramm.
Homme ja ülehomme on klassiekskursioon Hiiumaale, kus nende klassijuhataja lapsepõlvekodu. Reedel on aga kinopäev. Kooli ei toimu, kino algab 12.00 ja nö koolipäev lõppeb, kui sinoseanss lõppeb. Esmaspäeval tunde ei toimu, spordipäev. Mõned, hinded on tänaseks välja tulnud.

Kui mõned lapsevanemad teevad ja planeerivad kuu eelarvet, siis sügisel ei osanud arvatagi, et lisa koolivaheaeg ja nädal suveaega toob lisaks ka väljamineku lapsevanema rahakotist. Kõik väljasõidud, sh klassiekskursioon, kino, muuseumipäev eeldab taskuraha toidu vm jooksvate lapse kulude jaoks kohapeal. Ja reaalselt, kas seda viiendat koolivaheaega ikka on nii väga vaja? Laske koolilapsed koolist , nädal aega varem suvele, et pered saaksid ise teha ühiseid väljasõite koos muuseumitesse, kinno vms.

Täna, otsustasin, hoopis väiksematega, ja sõpradega külastada Tartu ülikooli botaanika aeda. Tartu Ülikooli botaanikaaias saab teada, kuidas uurivad loodust botaanikud.


Botaanikaaed koosneb kahest aiast, millest Laia tn. ehk ekspositsiooniaed paikneb Suur-Emajõe paremal kaldal, jõest ainult 50 m kaugusel 41,0 kuni 49,2m absoluutkõrgusel. Aed on piiratud maakividest laotud müüriga ja kogu ala jääb Laia, Vabaduse ning Kroonuaia tänavate vahele. Botaanikaaia vahetus läheduses asub linnaliini bussipeatus nimega Palmihoone. 

Perepilet on 8 eurot. Täiskasvanupilet 3 eurot, alla 7 a vanused lapsed tasuta.
Väline territoorium on tasuta, maksab vaid see, kui tahad külastada hoones sees eksponaate.

Meie lemmikuks olid kilpkonnad, kellele saime ühe töötaja lahke pilgu all pai teha. Vaatasime, kuidas ussidega toideti konna.

Vaatasime kalade elu väikeses kiviktaimlas. Otsisime sammaltaimi, kaheidulisi ja ristõielisi taimi. Kokkuvõttes, oli päris palju kõndimist, kuid väga väga vahva, teinekord tagasi, sest kahtlane tunne, et suur osa alast jäi tegelikult läbi vaatamata 😀

Botaanikaaed jääb oma suundumuselt õppebaasiks üliõpilastele, õpilastele ja aia külastajatele botaanika, aianduse ning loodushariduse alal. Aias tutvustatakse uusi dekoratiivtaimi. Suurt rõhku pannakse aiakujunduslikele võtetele, muutmaks aiandust külgetõmbavaks ja arvestatavaks kodukaunistamise võtteks ning huvialaks. Botaanikaaia tegevuste uuemaks suunaks kujuneb haruldaste-, kaitsealuste- ning teadusliku ja kultuuriväärtuslike taimede geenipanga organiseerimine ja tööle rakendamine.

Botaanikaaias kasvab 2018. aasta sügisese seisuga 10 353 liiki ja sorti taimi. 

Kasvuhoonetes asuvates taimekogudest leiab peamiselt troopikas ja lähistroopikas kasvavaid taimi.

Avamaal kasvavad kogud keskenduvad põhiliselt parasvöötmes kasvavatele taimedele.

Erinevates avamaakollektsioonides on esindatud ka mitmed Eestis looduskaitse all olevad taimed. 

Pärast loomulikult veel jäätist suurtele botaanikutele. Koju jõudes kohalikku karjääri ujuma. Osad lapsed väidavad, et vesi on soe, teised jällegi, et külm. Mõlemad on ühelnõul, et igatahes soem, kui eile. Seega külm või soe on tõde vahepeal. Kuid ilmselgelt ujutav on küll. 😀

Minu õhtused ujumaskäigud kinnitavad, et arvestades eelmisel suvel olnut, on ikka päris jahe veel.😀

admin Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.