Seda, mis riigis toimub võiks nimetada sellise ühisnimetusega nagu lasteaia sõimerühm. Seda siis seetõttu, et mudilased on just lükatud oma vanemate harjumuspärasest rüpest võõrasse seltskonda, võõrasse keskkonda ja nende jaoks tundmatusse oludesse. Nad nutavad, tahavad koju ja nutavad veel lohutamatult, igatsedes oma ema järgi, kes 5 minutit tagasi oli ruumist välja hiilinud. Lasteaia kasvatajad, kes igat uut tulijat lohutavad ühesuguse mantraga, su emme tuleb kohe, ta läks kõigest poodi piima tooma. Põnn kuulab ja järgmine hetk kui taas ema peale mõtleb, hakkab nutma. Mõni tugevam natuur viskab kõhuli põrandale ja taob jalgadega kõike, mis ette jääb. Mõni kuulab, mõni ei kuula. Mõni saab aru, aga mõni ei tahagi aru saada.

Nii on ka selle täiskasvanute Corona de Vili lasteaiaga. Olgu – on see viirus olemas nii tõsiselt olemas või mitte – võiks ju siis kehtestatud piirangutest kasvõi mõneks ajaks kinni pidada. Liikuda vähem, panna see mask ette. Ja samas võiks ajakirjandus, valitsus oma noka kinni panna. On eriolukord- ei ole eriolukord – on vaja kõik kinni panna- ei ole vaja kõik kinni panna. Otsustage ära! Turvamehed poodides – ülbus tagasi taskusse – mis eeskuju viimased uudised teiepoolt – nõutakse distantsi 2 + 2 ja teie ronite kolmekesi ühe maskiga mehe või teisel juhul alaealise selga ja murrate ta kaubanduskeskuse aatriumi maha. Kus on siis see 2+2 teie puhul?

Täna tuli uudis, kus koolivaheadg viis viiruse taas tõusuteele 😀 Okei. Aga see maraton suuskadel – ei teinud ühtegi nakatunud jah? 😀 Piirangud on okei, aga olgu need siis kõigile ühesugused, mitte on ja pole ka.

Minu lapsel tekkis nädal tagasi nohu, mida me väga ei ravinud ka. Ei tekitanud väga vaevusi ühesõnaga – käis terve nädal rõõmsalt lasteaias. Nädalavahetusel hakkasime ravima ja nohu muutus vedelaks – vaevuseid suurt ei põhjustanud, peale kogu aeg pühkimise vajaduse). Mulle helistati lasteaiast, et teie lapsel on nohu – tulge järgi. Perearst ütles, et see on vana nohu ja pm tohib minna lasteaeda aga nemad ei saa midagi teha, sest praegusel ajal on lasteaed ise teinud oma praeguse korra, keda lubatakse lasteaeda ja keda mitte. Järgmine päev oli nohumure kadunud. Aga veebruari alguses käis üks koroona positiivne lapsevanem oma last rühma toomas -viimas ( tõi lapse lasteaeda ja siis läks koroona testile, tuli lapsele järgi ja järgmine päev sai tulemuse teada) Siis sattus üks tuulerõugetega laps rühma ja vanemad facebooki chatis jagasid oma ootusärevust, kuidas nemad soovivad tuulerõugeid praegu ära põdeda.

Ahjaa, kui me räägime päris lasteaiast, siis mulle öeldi eile, et lasteaeda on oodatud lapsed, kelle vanemad on mõlemad tööl ning lapse toomine lasteaeda on hädavajalik. Aga kui mina kasvatan lapsi üksi, mul on kodukontor, juhendan kolme lapse distantsvormis õpet ( 8.00-15.00), olen kokk-koristaja- toidu koju tooja siis – minu jaoks ei ole hädavajalik oma kahte last lasteaeda viia…Vaid pean sellest piskust 24 tunnist leidma ka aega, et neile kahele põnevaid tegevusi mõelda ja läbi viia. Usutavasti, kui see Corona de Vil aeg mööda saab, võivad kohalikud lasteasutused unustada ära minu vastutulelikkuse, kui neil on vaja rühma kollektiividega sõita oma tööajast väljasõitudele või koolitustele väljaspool maja, mis saab toimuda vaid siis kui lapsevanemad oma lapsed varem koju viivad.

Minu isiklik arvamus on, et üldiselt võiks inimesed natuke mõistvamad olla nende inimeste suhtes, kes piirangutest kinni peavad. Ka meie tahaksime minna oma vanavanematele külla või minna perega väljasõitudele….

admin Blogi