Kui meie teele ilmub midagi ootamatut, siis ta ei näita meiel iial seda, mida me juba teame, vaid proovib valgust heita millelegi, mida me veel teadvustanud ei ole. Iidalalt on uuel aastal palju tarku sõnu ja juhiseid, kuidas ennast paremaks muuta.

Ta on avastanud, et vaatamata sellele, et kõrb on ilus ja sealsed vaated meid võluvad…ei oleks seal eriti mugav elada ja viibida. Samamoodi on ka tema vihaga. Vaatamata sellele, et viha kogeda on ebamugav ja temaga kooselamine vaevarikas, võib ta vaadeldes olla lihtsalt…ilus.”

Millist omaenda või teise inimese emotsiooni Sina viimati kohalolus ja empaatias kõrvalt jälgisid ja märkasid tema ilu? Sisulist…tunnetuslikku ilu… Tormi ilu. Tuule ilu. Virmaliste ilu. Viha ilu. Kurbuse ilu. Rõõmu ilu.

Mul ei ole kunagi õnnestunud emotsioonidest niisama vabaneda. Õigemini, ei ole ma seda ka eriti eelistatud variandiks pidanud. Ma lasen nad läbi või kutsun südamesse, ma transformeerin ja suhtlen ja õpin. Ma surfan ja tantsin ja avardun. Emotsioon on liikumises olev energia. Kutse tantsule. Ta tahab liikuda..liikuda..liikuda… Ja liikuda saab ta ainult siis kui me lõdvestume. Sest lõdvestudes tekib RUUM. Pingestudes jääb ruumi vähemaks ja energia ei saa liikuda, tantsida, keerelda, suhelda. Siis ta koguneb ja plahvatab või hakkab seestpoolt meie keha moondama. Nagu surve kinnises purgis. Kui me oma vihal liikuda ei luba ja tema ilu ei vaatle, siis satume alatiseks elama ebamugavasse kõrbe, kus kõik justkui töötaks meie vastu. https://www.iidala.com/iidala-blog/2020/10/18/kutse-viha-tantsule

Ega minagi oma emotsioone ei suuda just küpselt talitseda või neid kontrollida. Olen endas märganud viimasel ajal kärsitust ja trotsi ja neid lühiajalisi tsunamisi kerkimas ja tornaadosid tekkimas- kadumas. Ma olen neid püüdnud kontrollida. Siis koguvad nad jõudu, pulbitsevad ja koguvad jõudu, et ükshetk lihtsalt tekkida, tulla ja võimsa energiaga pühkida teelt kõik, mis ettejääv…Kuid, Iidala ridades on maagilne võti, mille olen enda jaoks taaskord arvastanud. Pinge maandus, rahu ja ruumi tekitamine läbi hingamise ja vaikuseminutite.

Miks mitte järgmine kord, hoopis oma emotsioon paberile panna? Haarata ligi paber ja värvid või hoopis patakas ja jooneline paber või hoopis minna matkama või hoopis tantsida või hoopis on sul oma meelepärane viis, kuidas ülepaiskuv energia muundada kasumlikuks enese jaoks, väljundiks muuta oma kauaaegne “tropp” peas millekski kunstiliseks või aktiivliikumise inspiratsiooniks. Nagu ütleb Red Bulli reklaamiski, et anna endale tiivad 🙂