Leidis aset meie Vabaõhustuudio esimene matk. Kuna meil on kohe kohe kujundaja käe all valmimas Kodukandi pärimusjuttude kogumik, siis otsustasime kogumikus mainitud Kalevipojaga seotud kohamuistendid ja mõningate kohapärimuste või looduslike nähtuste saamisloost seletavate rahvapärimused üles tähendada. Ja läbi liigelda.

Saime kaasa ühe vahva piknikukorvi ja “üllatusena” sai lisatudsoovijate nõudmisele ka putukatõrjevahend ja veepudelid ja plaastrid. Ennatlikult ettevalmistatud, aga väga hea, ja väärt abinõu, mis poole matka pealt kasumlikuks osutus.

Koostasime ühe aaretejahi kaardi, mis oli ka omaette konksuga – et aaretekaarti järgida, tuli see esmalt kokku panna vihjete alusel. Hiljem läks muu juba üsna lepase reega.

Kalevipoja Saadjärve mõisa äärse kivi juures tuli meile meelde rääkida veel lugu, sellest, kuidas Saadjärv nime sai ja kuidas Saadjärv üldse tekkida sai.

Siin kivi juures kivisel rannal, oli meil kehakinnituse hetk koduküpsetatud keefiripannkookide ja värske moosig. Võikud ja kodune morss. Kes aaretejahi ära lahendas, siis neidki ootas maitsev üllatus ja vahva smuuti voucher Lõunakeskuselt.

Täname, vahvaid seiklejaid Vooremaalt, kes meie eksprompt mõttest läbida lähimad Kalevipoja jäljed, kinni haarasid. 🙂

admin Vabaõhu stuudio jutud