Kui ma olin lapseohtu tatikas, siis mulle meeldis mulle vaadata pisut ulmevaldkonna filme, mille tegevus tõsiselt ulme näis – isesõitvad autod või võimu võtvad robotid, võimutsemas inimrassi üle. Isesõitvad autod – ei ole enam reaalses maailmas teab mis ime ja robotidki on tavapärane nähtus – või selle poole me oleme teel – iseteeninduskassad, pakirobotid, isemõtlevad muruniidukid ja autod, mis on targemad kui sees istuv juht.

Tänapäeva maailma normaalsus sai läbi aastatagasi, kui kuulutati välja eriolukord. Vahepeal lõpetati see eriolukord muidugi ära aga piirangud kui sellised jäid ja nüüd on tekkinud neist uus normaalsus. Uueks normaalsuseks on saanud ka see, kuidas meedia lugejatega manipuleerib ja vihakõnesid sulest välja imetakse.

Olen jõudnud arusaamisele, et kui sul on oma arvamus covidist, vaktsineerimisest ja meeleavaldusest Toompeal – siis mõistlik oleks jääda neutraalseks ja elada oma maailmas, kuhu see vastasseis veel jõudnud pole. Elame oma maailma täpselt selliseks, nagu me tahame, et meie igapäeva välja näeks – rahulik.

Ma olen varemgi kirjutanud, et mida aeg edasi olen ma vähemalt praegu seda meelt, et teatud vaktsiiniga ma end ei süsti ja minu mõistes kaalub mittevaktsineerimine üles kaalukausi, kus vaktsiinist saadav tromboos. Ärge tulge mulle ütlema, et erinevad tegurid, vale eluviis jne jne. Mul on tromb korra olnud ja sedagi siis tablettide võtmise tagajärjel. Ja minu jaoks ei ole kasutegur sama, mis nähtavalt valitsuse poolt. Nende meelest kaalub vaktsiini kasutegur ohud üles. Ma tahaks siiski oma perega veel kaua kaua koos kasvada 🙂

Ma usun, et see koroonaviirus on olemas, aga see presentatsioon rahvale on olnud täielikult mõistetamatult vale. Meil on demokraatlik riik, sõnavabadus – aga millal võis päris ausalt oma arvamust avaldada – ilma et Sind sildistati lamemaalaseks või vandenõuteoreetikuks. Sõnavabadus on ilmselt lubatud ainult meediale – ajalehepaber kannatavat kõike.

Mina olen see, kes on oma perega kodune, distanstõpe. Ja muud käsud-keelud lasteaiast. Vaatan, kuidas tuttav haiglaõde sildistab Toompeal seisjaid lamemaaliseks, et nood on kahe nädala pärast haiglas ravi vajavad…a ise omal vabal ajal liigub oma alaealise pojaga ühest maakonnast teise ja jagab puhkusest pilte. Tema sõbranna lisab sotsiaalmeediasse soojamaa reisist pilte. Lasteaiast palutakse lasteaeda tuua terved lapsed, ning graafiku alusel, et hoida minimaalselt kontakte..samal ajal läheb kõige suurem nõudja oma puhkusel lennukiga soojale maale.

Tuleb meelde, oma eelmise aasta lugu, kus võitlesime koolikiusamisega. Alguses oli probleem kooliõpilaste kiusamistega – kui kooli juhtkond sellega ei nõustunud, soovisime keelduda kooli poolsest tugisüsteemi “abist” – siis sain ka avalikult peente solvangute osaliseks “lapsevanem mõtleb sääsest elevandi ja nende koolis ei ole koolikiusamist.” Kui erapooletu psühholoog annab Rajaleidjaga hinnangu on see “fabritseeritud” aga nende enda psühholoog teab ikka paremini, sest teab “kiusatavaid” lapsi paremini. Mida aeg edasi – seda rohkem näidati, et oma probleemides olime ikka ise süüdi – ja kõige suurem üllatus tuli ikka muidu kuus kuud hiljem – tugisüsteemi õpetajal oli meie pere suhtes eelarvamus, mis takistas tal tegemast oma tööd korralikult. Aga kuna me rääkisime arusaamatused, siis vabandasime ja pidin kirjalikult kinnitama, et asi on lahendatud. Paar nädalat hiljem, tuli KOV kiri kokkuvõte, kus oli kirjas selline lause – lapsevanem võttis presentsioonid tagasi 🙂 Mida ma tegelikult ju ei teinud.

Sama asi – kus on valitsusejuht, kes tuleks ja räägiks rahvaga. …selle ühe poole ja teise poolega. Võib olla on ka kuskil korralik eelarvamus takistamas teineteise kirjapandust või öeldust selle olulisema välja noppimist ja mõistmist. Võib olla irvitab kuskil see niiditõmbaja, kuidas on suutnud Corona devil me omad inimesed lahku ajada. Keegi justkui ei kuula enam ja ei tahagi nagu aru saada, mida üks või teine öelda tahab….

Mina tahaks, et lapsed kooli saaks, seal kus on nende koht õppida ja haridust omandada. Lapsevanem ei oma haridust mitmete ainete juhendamiseks ega ka aega, mida sinna igapäevaselt tundide kaupa investeerida. Tahaks käia ilma maskita, ning näha teiste inimeste miimikat, naerulsuid ja säravaid silmi. Tahaks minna poodi,…tahaks näha sõpru, vanemaid ja taas nühkida kontoritooli….Tahaks, reisida ja rännata mööda Eestimaad, tahaks….olla tagasi vihkamisevabas kodumaal.

Nii nagu kasvõi varem 😃 Lihtne. Kõik oli nii nagu paistis.

admin Blogi