Teate seda artiklit, kus kirjutati, et emaks olemine võrdub mitte ühe täiskohaga tööga vaid lausa kahe ja poolega. See on töö, millel pole ette nähtud puhkust ega haiguspäevi. See on töö, mis ei lõppe õhtul kell viis vaid, mis kestab ööpäevaringselt, ilma pausideta hoolimata sellest, kas sa jaksad või ei. Emaks olemine on üks ilusamaid ja raskemaid asju, mida saab kogeda – selles pole kahtlustki. Aga isad? Kuhu nemad jäävad seal pildis? Kes näeb neid isasid, kes seisavad vankumatult oma laste ja naiste kõrval ning näevad vaeva, et tasakaalustada oma pere- ja tööelu. Neid isasid, kes elavad selle nimel, et hoida sära oma laste silmades. Aeg on märgata isasid ja anda neile tunnustust, mida nad väärivad. Aeg on anda isadele teada, et me näeme neid.

Märkame neid isasid, kes märkavad emade vajadusi. Kes annavad meile puhkust, kui seda on tarvis. Kes toovad meile juua, kui me ise ei saa. Kes teevad süüa ja hommikuti võileibu. Kes võtavad üle muud kohustused, kui selleks on vajadus. Kes näevad, mida on vaja teha ja teevad seda ilma kurtmata ega tänu ootamata. Kes teevad seda kõike, sest nad tahavad olla toeks ning teavad, et koos on see kõik palju palju kergem.

Märkame neid isasid, kes aitavad last kussutada või mähkmeid vahetada. Kes on toeks imetamisel ja julgustavaks hääleks nendel rasketel momentidel, kui emad enam ei oska või ei jaksa.
Märkame neid isasid, kes armastavad oma lapsi tingimusteta. Kes ka päriselt kuulavad oma laste jutte, tunnevad sellest rõõmu ning näevad vaeva, et oma laste sügavamaid hingesoppe mõista.

Märkame neid isasid, kelle jaoks pere on alati esimesel kohal. Kes on nõus oma pere nimel liigutama mägesid. Kes tunnevad kirjeldamatut igatsust iga kord, kui nad peavad olema neist eemal.

Märkame pühendunud isasid. Mitte ainult täna, vaid ka kõikidel päevadel, mis on olnud ja veel tulemas. Et isad tunneksid, et nende panus ja pingutus ei ole väiksem või tühisem, kui emadel. Et nad on võrdsed ja võrdväärsed ning ilma nendeta oleks see teekond palju raskem.


…..

Käisime oma kallitega Pärnus, isadepäeva tähistamas kogu perega ja sõpradega ning  jõudsime ära käia ka suurepärase, imetoreda ja minu ja ka pere meelest maailma parima fotograafi juures (Kristhel Vaht) kes meist imevahvad pildid tegi, oma kodu imetoredas jõulunurgas…isadepäeva, saabuvate jõulude ja 10.nda tähtpäeva puhul.

Ja vaat selline, mu imearmas perekond ongi 
Sind mu kallis, on  märgatud 

admin Ajaloo arhiiv ,

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.