Ise olen lapsevanemana loll, kui ei taipa, et lasteaedades jagatud tasuta sissepääsu piletid lastele Jää aja keskusesse, pole seotud mingise turundusnõksuga. Igaljuhul, kogemus taaskord omaette ja lihtne tõdemus, et rohkem sellise stiiliga asutust lastega enam külastama ei tõtta.

Siis, kui see maja siin avati, siis oli lastel väga vahva, mõnikord lubati külalapsed tasuta sisse, teinekord ka vanemad. Giidid, ja teenindajad, väga vahvad, sõbralikud ja no, vastastikkune viisakus oli kõrges hinnas.

Igatahes, nüüd mõni nädal tagasi, lasteaias, anti mõlemale lapsele tasuta jääaja keskuse pilet, ega me väga ei süüvinud ka, sest, arvasime, et nimetatud päevadel, mil pilet priid sissepääsu lubas, pole meid koduski. Aga võta näpust, pool perekonda haiged, planeeritud käigud tühistatud, otsustasin lapsed saata täna vahelduseks siis jääaega. Vaatasime veel kodulehelt järgi hinnakirja, kus oli kirjas, et täispilet on 9 eesti uut raha ja lapsele alates 4 eluaastat 6 euri. Andsime kaasa 20, sest lapsed tahtsid juua ja nänni ka osta.

Lapsed tulid koju tagasi.”Emme piletiraha oli 20 eurot, suurtel kokku.” Ja koju tuldi nii ruttu, sest pisemal piigal oli tulnud köhahoog, ja tahtis juua. Kuid raha, enam näksi või joogi ostmiseks polnud.

Vaatasin siis kodulehte uuesti, piletiinfos oli seesama info, mis ennegi lugesin. Kuid, uudiste rubriigis oli jõulumaa artikkel ja tõepoolest, seal seisis, et jõulumaa pilet on 10 eurot, alates neljandast eluaastast. Ja jääaja keskuse uksel on silt, kustõepoolest kirjas, et sissepääs 10 eurot.

Ise olen lapsevanemana loll, et ennem korralikku eeltööd ära ei teinud eks ole? Ma arvan, et kui ma oleks seda teinud, poleks ma võtnud vastu otsust, poleks mõelnudki, neid sinna lustima saata. Võib olla need pered, kes tulevad kaugemale, vaatavad nagu meiegi ainult tava hinnakirja. Kas nad keeravad otsa ringi ja jätavad keskuse külastamata, kui avastavad, et külastushind on oluliselt kõrgem, kui kodus arvutatud?

Ma pole pahur, et pidin etenduse eest maksma, või meisterdati purkidest küünlalaternaid või ühe piparkoogi eest jõuluvanalt. Aga kui jõulumaa pilet on kallim juba täiskasvanu tavapiletist, siis, tekib küsimus,….mida ma siinkõvahäälselt ei esita. 🙂 lisaks leian, et sellised prii sissepääsu kaardid on kõva PR trikk, kuid kaua need ei toida.

Nimelt, kahe tasuta sissspääsu kaardiga said sisse mõlemad nooremad lapsed. Tavahinnaga ehk 6+6 oleks saanud suured lapsed. Ja neil oleks jäänud veel 8 eurot kamba peale jäänud kohvikusse. Kõik oleksid rahule jäänud. Oleksime teinekordki vb uudistama läinud.

Täna aga, said nooremad tasuta sisse. Kaks suuremat said 20 euroga sisse. Raha üle neil ei jäänud. Ja koju tulid üsnagi pettunud tegelased. Kui poleks neid sissepääsu 2 kaarti arvestanud ja oleks mistahes tavapäevas keskust väisanud, oleks piletiraha olnud 4×6 ehk 24 eurot ja kui oleks nende jõulumaa kuupäevadel tahtnud ilma kahe kaardita külastada, oleks kokku läinud 4×10=40 eurot. Ja kujutage, ette kui oleks tahtnud veel KOGU PEREGA ühise ettevõtmise teha.

Vaat selline jõulumaa kogemus siis.

Tooksin siia kõrvale Pokumaa jõulumaa, kus näiteks on tavaperepilet 18 eurot, kuid jõulumaa raames, oli pilet 15 eurot. Ja kogupere leiab ajakasutust, hinge ja tühja kõhu kosutust. Et nagu, ei pea vist teist korda ütlema, kus järgmisel aastal oma pere sammud seame…. 🙂

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.