Hea küsimus aga vastust täpselt ei teagi. Minu jaoks on kohalik liivarand olnud läbi aegade ” kohalik liivarand” ja seda tubli kümne + aasta vältel. Täna hommikul avastasin, et kohalik liivarand on saanud endale moeka ja stiilse ametliku nime, mis sisestades gpsi, juhatab soovija ujumiskohta. Nimi ilmselt tuleneb, siis Kalevipoja viskekivist liivaranna piiril. Päris huvitav oleks, kui kuskil seisaks nö infotahvel legendidega meie küla vaatamisväärsuste kohta. Olen kuulnud väga head legendi ka Saadjärve nimesaamisloost ( seda saab kuulda Jääaja keskuse “suurest varbast😉)

Aga igaljuhul, tänasel hommikul oli hea istuda rannas taaskord, nagu eilegi. Lasta hommikupäikesel öelda tere ja varajaste ujujatega paar sõna vahetada. Lastel mängida liiva ja veega, väiksemaga õppida kuidas saab siia ilma pori ning mis juhtub liivalossiga kui sinna vett peale valada.

See hetk, kus laatel on põnev, saab vanem aga hiilida korraks poolelioleva raamatu juurde. Põhjamaa kirjandus muidugi. Kuna põhjamaa kirjanikud ilmselgelt eelistavad põnevikse, psühholoogilisi ja krimka zanre kirjutada, siis tasakaalustuseks ka üks paras suveromantika lugemine tasakaalustuseks.

N. Robertsi ja Lina Bengstotteri “kombo” eile hommikul
Täna siis “Francesca”. Arusaadavatel põhjustel läheb selle lugemine pisut kauem 😀
Kellegi unustatud liivavorm
Justkui üksikul saarel 😉 uus mäng, mis täidab laste mänguväljamõtlemise meeled, vähemalt tunni aja jagu.

Kui mängust kõrini saab, tuleb minna jalutama. Jalutama loomulikult Jääaja keskuse poole ja kiviparki. Koos sõpradega on väga äge mängukoht ka kivipark. Seiklused, aaretejaht, “kivironijad” jne.

Ka siis kui taamal tumedad pilved ja kõmiseb kõu.

Hommikupoolik õue ja peaaegu ülejäänud päev toas raamatut vaadata oli ka vahelduseks päris lõbus. Ühiselt meisterdasime vihmaseilma magusat toitu – pannkooke, mida mugisime vaarikamoosiga.

Vaatasime telerit kui niisama aknast välja – kuidas sajab vihma. Ja kui õues selgeks läks panime kõrvale raamatud, televiisori ja läksime teise maja piigaga ja põnniga väljakule palli veeretama ning päevast energiat välja rahmeldama.

Mis see on? Kollane leheke?!?
Eriti lebo autojuht 😉

Ja pärast tuppa tulekut, oli täna luba natuke kauem üleval olla ja tubaseid mänge mängida. Siis üks põnn valis rahulikuma ajaveetmisviisi – joonistamine ja väikest viisi vaarikad.

Kas kellegil on veel vaarikaid üle?😊

admin Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.