Liiga tihti kipume arvama, et armastus ja head suhted peaks toimima justkui iseeneslikult. Et kui leiame selle „Õige“, siis ongi kõik hästi ja kõik lihtsalt toimib ilma, et me teadlikult selleks midagi tegema peaksime. Veelgi enam, me arvame, et armastus on midagi meist väljaspool ja me ootame passiivselt seda „Õiget“, kes tuleks ja annaks meile põhjuse hakata armastama, olles unustanud oma võime luua armastust iga päev nii enda kui ka teiste ellu.

Harva kui tuleme selle peale, et alustada iseendast. Aga just iseendast tulekski meil siinkohal alustada ja luua kõigepealt armastav, kaastundlik ning suurepärane suhe iseendaga, et seejärel luua selline suhe ka endast väljaspool. Harva võtame me isikliku vastutuse arendada endas armastavale inimesele omaseid kvaliteete, käitumisharjumusi ning võimekusi ja oskusi, et armastada ja olla armastatud.

Muutes oma ettekujutust iseendast ning suhet iseendaga, muudate ka ümbritsevat maailma vastavalt. Teadvustades, et see, mis Sinu elus toimub või ei toimu, on Sinu enda teadvuse looming. Ainult siis kui muudame oma meelt ja oma mõtteid, saab väline reaalsus hakata muutuma.
– The Power fo Awareness, Neville Goddard

Selle asemel, et oodata armastuse saabumist või välise põhjuse ilmumist, kutsuks vastutust oma õnne ja heaolu eest enda kätte juba täna, asudes muutma suhet kõigepealt iseendaga armastavamaks ja hakates ise aktiivselt armastust ja õnne genereerima.

Me kõik väärime õnne, rõõmu ja armastust ainuüksi seetõttu, et me eksisteerime ja parim mida Me iseenda ja tegelikult kogu maailma hüvanguks teha saame, on õppida armastama iseennast tingimusteta.

*Inimestena ei saa me läbi ilma suheteta ega ela oma parimat elu ilma armastuseta- teaduslikud uuringud armastusest on kinnitanud, et ka täiskasvanutena me vajame teineteist ja seda eriti emotsionaalses plaanis, et olla hästi reguleeritud, vastupidavad ning heas füüsilises ja vaimses vormis.

Meie aju on sotsiaalne organ ja meie geenidesse on sügavalt juurdunud vajadus sõltuda mõnedest kallitest inimestest, kellele saame loota või kelle poole pöörduda ja öelda: „Hoia mind kõvasti“ kui elumere lained pea peal kokku löövad. Armastus on sama elementaarne elu, tervise ja õnnelikkuse jaoks kui seda on vesi, toit, peavari või seks. * Raamatust „Hold me Tight“, Dr. Sue Johnson

Me vanem piiga hobusel


Me noorim piiga poniga

Ükshetk, oli aga vaja käia ise hobuse seljas, ja teha mõned pildid, et hobust näidata, anda seelikute kuvandit edasi ja sealjuures saada ka endale ilusaid pilte. Ma ei tea, mis valesti läks, aga kogu organiseerimine läks lappesse ja valminud piltide galeriist oli väga raske mulle endale sobivat ( mis kriitikameelest mööda pääseks) ja vaadates, nii või naa pidi, ma ei leidnudki. Ikka oli, midagi, mis ei sobinud…

Hobune oli iga pildi peal kena.
Must valgelt oli ikka hobune nunnu

Ja siis käis äkki peas klõps ära, et no misasja ma siin halan, et kui see tobe kriitikameel enese kohta ära lõpetada, siis järsku, ma sain aru, et vahet pole, kui üks lokk on teistmoodi kui esimene või et taljes on kilogramme kaks rohkem, kui ma arvan, et võiks olla. No kelle asi. Esmalt ikka peab endasse hästi suhtuma, armastama iseennast. Mitte tegema tühjast tüli, tekitama omakeski kõnelusi, mida keegi teine minust arvata võiks. Sest oluline, mis loeb, on siiski iseenda arvamus.

Ja mis eeskuju ma oma piigadele annan, kui ma virisen iseenda üle. Pealegi, vaadates, kui kenad piigad mul on, siis olen ma ikka eriti uhke, et ma olen just selline, nagu olen ning et mul on selline perekond.

Meie peres on meie kõigi heaolu ja iseenda armastus olulisel kohal.

Teekond armastuseni algab Minust endast.

admin Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.