Võiks olla hygge, nagu rootslastel või taanlastel kombeks, kuid hoopis on mul hyggens, sest nagu eestlasele kombeks, ei ole siin lund ega vahvat jäälilledega kaetud akent. Ei ole ka ahjusooje kaneelisaiakesi vaid veel parem, mul on aknal kolmnurk küünlad, mõnus kuum tee ja terve kamalutäis shokolaadikomme. Toad said kah täna koristatud, ja terve suur kapp kraamitud. Toidu valmistas küll teinepool, kuid kuna koolilapsed said ka oma rolliga koolis kõik tipp topp kenasti valmis, siis oli täitsa lust õhtul jõulutulukesed välja otsida ja mõned neist üleski riputada.

Tegin selle mänguasjade segadikuga lõpuks nii, et korjasin välja duplo klotsid ja autod ja ülejäänud pakkisin kasti ja panin kappi ära. Puudulikud klotsid korjasin kotti ja viskasin ära. Autod panin karppi ja sättisin lauaveerele. Heas nähtavas kohas, hea võtta ja tagasi panna.

Õppisin piigaga täna luuletust. Kaks salmi, kaheksa rida jäid kiiremini vist pähe mulle, kui talle, kuid kui tekkis võistlusmoment, et kellele ennem pähe jääb, siis tekkis motivatsioon ka teistel see ruttu ruttu omale selgeks teha.

Teine kirjutas kodukirjandit teemal, mida on vaja et olla õnnelik? Kas õnnelik olemiseks on vaja pigem võimalikult palju uusi asju omada või on õnnelikkus peidus milleski muus ja kusagil mujal.

Kolmandaga mängisime beebinukkudega ja neljandaga põristasime autovaibal metsikumaid drifte, kui reallses elus nähtud või juletud.

Neljas ja viies tulid tuppa, tõid kaasa oma sõbra, kellede kõhud said täis söödetud ja plikadel kuum teegi õue kaasa pandud. Pärast mõningat mängimist viin laste sõbranna veel koju ka ära.

Samal ajal vaatab me issi oma meeste nurgas lemmikfilmi, soundiga, mida toas teha ei saaks 😀 Toas naudime kui tuvid traadil multifilme autodest, mida pea kaks nädalat vaadanud oleme. Mis siis, et rida reas justkui peas on aga siiski …eks igaleühele ole tema hyggensiks midagi vaja 😉

Üks peab õhtul veel õppima saksa keelt ja teiselgi paar rida middagi õppida veel… mul on täna aga vaba õhtu..kuum tee, vann ja shoks on menüüs veel 🙂

Kadri Ajaloo arhiiv