Täna kirjutaksin sellest, kuidas iga asi juhtub põhjusega ja täpselt sellisel ajal, et kas õigel ajal või siis natukene hiljem. Ma pole kunagi, sellest sõnakõlksust nagu õieti aru saanud. Aga antud juhul tuleb juttu lasteaiast ja sellest kuidas ühel pärastlõunal lapsele järgi minnes, teatas kasvataja, et väsinud poiss oli teiste eeskujul riietest välja ukerdanud, endale meeldiva voodi välja valinud ja usinalt käsi põsakil unejuttu kuulama asunud. Ja alates sealtmaalt läheb üks väike poiss rõõmsal meelel lasteaeda, et poistega mängida. Ja mina koos ühe teise poisi vanemaga just eelmisel päeval mõtisklesime, et me lapsed saavad lõunatudu valmis alles järgmiseks aastaks.😀

Varem või hiljem jõuavad pärale ka piparkoogid, valge ja punase siiruviirulised pulgakommid, jõulupudingid ja pohlakringlite aeg, mil kuusevõõrikuid riputatakse ustele ja rohelised pärjad kaunistavad verandasid ja välisuksi ning aiapäkapikke on kõik kohad täis. Mõningad kauplused on juba jõulunänni triiki täis, nii et kaubanduslik jõuluaeg on mänguasjapoodide reklaamide saatel teleris kohal.

Ühel kenal, veidi vihmast märjal õhtupoolikul, kui pea oli terve päev tehtud koolitöödest umbes ja paks, otsustasin et kustutan võimalikult paljudest gruppidest oma osaluse. Lihtsalt kuulumise pärast, ei ole vaja oma aega risustada või rikastada seda erinevate arvamusavalduste ja loosungitega. Liiga vara on minu jaoks rääkida piparkookidest ja siduda need märksõnadega nagu näitus ja maja ja registreerimine. Väga ergonoomiline oleks hoopiski rääkida piparkookidest kui jõulutunde tekitamine külaelanike hulgas. Ma usun, et kui töötada edasi ideed, kus oma majarahva hulgas tekitada põnevate retseptide vahetus ja esimesel advendil vahva piparkoogisööming ja mõnus mekk glögi või lonks maitsestatud kohvi, jätaks see üsnagi kustumatu mulje.

Aga enne varajasi erksaid jõulutunde sööstude tekitamist, jõuab üsna ruttu kohale hoopiski halloween. Meil lasteaias toimub marakrattidel halloweeni disko. Saalid on kaunistatud ämblike ja hõbedaste võrkudega. Nõiad ja roheliste silmadega nõidkassid tuuritavad ringi. Ja meil valmib köögilaual poiste usinate näppude ja lennukate issi ideede juhendamisel ehtne nõiamüts, genereeritud ehtsast papist ja lipitud- lapitud värvilistest paberitest.

Nii, et kui homme kargab pimedustest välja tegelasi, kes ämbritega kolistades hõiguvad komm või pomm, ei tasuks märkimisväärselt ehmuda vaid hoopis ohtra heldusega põhjatutest kaussidest komme valada.

Halloween jõuab raudselt õigel ajal, siis on lootust et mardi ja katrisandid jõuavad natuke hiljem. Ja küllap ka jõulupühad koos piparkookidega jõuavad kohale natuke hiljem, kuid siiski üsna õigel ajal.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.