Mõnikord, kui juhtub nii, et sa teed midagi, mille tulemusena, saad eriti ootamatust kohast, jääkapaga jääkamakaid krae vahele, nutad peatäie, ootamatust alandusest, tunned küll ootamatud vihasööstu, kuid heidad selle kõrvale, sest ( valid positiivsema noodi ja) haarad hoopis imeravimi ja lohutustoidu järele).

Minu kogemus täna, mis puudutab, laste probleemile lahenduse leidmist koolimajas. Õpetaja hindamissüsteemi, tugisüsteemi, mis peaks olema korraldatud ja kooli õpetajate ringkaitset. Naer.😂

Kõige paremini töötab ikka see viimane. Seni kuni sa oled passiivne lapsevanem, no lased koolikiusajatel tegutseda, laste probleemidele abi ei otsi, siis on “fine” aga vastasel juhul ” no fine”. Täna oli nagu tõesti, stuudiumusse pandud, selline psühholoogi vastus, kus, kui ma karp lahti seda tunnistasin ja tundsin, kuidas see nagu võimalik on. Pärast sellist suhtumist tundsin, et mul endal on psühholoogi vist vaja. Aga õnneks tuli Doktor kohe appi ka – imepärane suhkur ja kuum vann.

Helistasin ühte ametiasutusse, päeast kindlat vestlust ühe klienditeenindusega. Ja kui rääkisin selle asutuse adminniga, pidin selgitama, miks on probleem ja miks sinna pöördun. Üheks põhjuseks seletasin selle hindamissüsteemi, mis minus küsitavust tekitab ja psühholoogi ainsa lahenduse ( siis ma veel seda õhtust üllatust näinud polnud). Pidin ka ütlema, mis kooliga tegu.

Pärast mõjuvat pausi, ohkas, see näitsik. . Mida kõike, neilt lastelt, seal nõutakse.

Ma tunnen end lihtsalt, nii…pisikese mutrina, ja taaskord, nagu, ah ma ei tea ka…minu jaoks on nagu viimaseks tahtmiseks, kunagi sealt koolist midagi küsida, nii et kõik mis juhtub, läheb siia üles. Ja no toostiks võin vaid öelda, et kulub palju suhkurt😂

Jah. Kuum kakao, vahukoor, riivitud shokolaad. Sõõrikud, täidisega, täidiseta, kodus tehtud, poest kahmatud. Glasuuritud ja ilma. Kuum vann.

Maitsevad öösel hästi ka siis, kui ärkad tuulekohina peale ja et toas on jälle külm. Isegi varbad on krõnksus. Aitab soema teki kahmamine ja suhkur.

Neil päevil, kulub palju. Suhkurt. Shokolaadi.

Tegelikult, see tuul tuletab meelde et, täiega äge oleks maha pidada, selline teistmoodi puhkepaus. Metsamaja, avaratw maaat laeni akendega, saun, kamin, metsakohin. Lai langel lumi. Terassil või trepimademel kõõluda, lumeräitsakaid keelega püüda, kuum shokolaad, ja trühvlid. Küünlad. Lauamängud, kogu perekond, ja isegi tv koos jõululaulude ja jõulufilmidega oleks lubatud. Kuskil metsakohinaga jõuaks suure maantee kohin, lamba määgimine või sõitva saani kigin- kägin, aisakellad ja hobuste puristamised ja hirnatused karges õhus.

Jah, see oleks mõnus.

Kuigi siin pole naljakat midagi, siis mul on täiega heameel, et selline õppetund jälle omandatud. Ausalt, sellised asjad kuluvad ära vahest, sest siis on põhjust kuhi imeravimit naha vahele ajada.

ja aru saada, kui palju on vedanud nendel vanematel, kellel on koolis toimuvast suva, kes ei lase neil asjadel endale nii korda minna. Kelle motivatsioon, hommikul kooli viia, on kõigutamatu.

Aga, eks ole, valime positiivsed mõtted ja oleme kõigutamatud. Muud moodi lihtsalt pole mõeldav.

A homme teeme ….okei arvestades, et kell on 4.28, siis päeval ootab meid heategevusliku projekti raames vanilje iiriste keetmine ning on sõõrikupäev.

Kadri Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.