Viimasel ajal on võimaldatud käia mitmetel koolitustel. Osad on olnud tööalaselt kohustuslikud täiendkoolitused, näiteks TÜ täiendkoolitused infoajastul otsinguprogrammide kasutamine, infoajastul info säilitamine ja arhiivihaldus. Kohe veebruari alguses, nüüd algab ka juriidiline ABC mittejuristile.

Ja siis on koolitused, mis seotud lastega, kasvamisega ja erinevate nõuandvate näpunäidetega, kuidas olla veelgi parem lapsevanem. Esimene koolitus oli Gordoni perekooli lehel e- koolitus. Siin on need, täiesti tasuta soovijatele olemas: http://www.sinamina.ee/e-koolitused

Kuna, antud ajajärk on endas katkenud probleeme kooli ja lapsega, tundsin vajadust lisaks omandatud haridusele, tutvuda ka grupikursustega, kursustega nagu “Õpimotivatsioon” ja “Kuidas toetada lapse edukat arengut”

Ning õppisin ma sealt seda, kuidas tulla toime lapse jonniga, kuidas ennast vanemana kehtestada nii, et suhted ei saaks kahjustada, kuidas last kuulamise abil rahustada, kuidas seada piire ja koduseid reegleid nii, et pereliikmed neid järgiksid, kuidas ära hoida ja lahendada konflikte pereliikmete vahel, kuidas vanemana jaksata ja enda vajaduste eest seista.
 Oskan tugevdada ja taastada kontakti oma lapse ning pereliikmetega ning lahendada igapäeva suhtlusolukordi suhteid kahjustamata ja võimu kasutamata. 

Gordoni perekool rõhutab karistamise negatiivseid tagajärgi ja ebaefektiivsust ning annab vanemale toimivad alternatiivid. Gordoni perekool töötas välja kliiniline psühholoog Thomas Gordon Ameerika Ühendriikides

Ja siis Tartu pereliidu kaudu, jõudsin koolitustele psühholoog- pereterapeut Külli Joasaarega

KOOLITUS: “Tänulikkus ja tunnustamine”

Saavutused, edu, õnn ei tee inimest automaatselt tänulikumaks. Ikka võib tunduda, et pole piisavalt. Hoopis tänulikkus on see, mis teeb õnnelikumaks. Täpselt selle koha peal, kus parasjagu oleme. Ja et märkaksime tunnustada neid, keda väärtustame. Uuringud kinnitavad, et tänulikkust praktiseerides kasvab ka inimese rahulolu. 

Loengut viis läbi psühholoog-pereterapeut Külli Joasaar, kes töötab igapäevaselt paaride, perede, laste ja noortega nii Võrus kui Tartus. “Raskused ja kriisid suhtes annavad võimaluse teha arenguhüppe. Inimsuhted on kui taimed, mille eest hoolitsedes ja millele toitu andes pakuvad nad vastu rõõmu ja püsivad elujõulised.”

Käsitletavad teemad:
– miks olla tänulikum
– kuidas tänulikkust praktiseerida
– tunnustamise kunst 
– partneri tunnustamine, laste tunnustamine

KOOLITUS: “Kuidas seada lapsele piire?”,

Sain teada, kuidas seada piire nii, et need toimiksid ja lapsed tunneks ennast hästi ja turvaliselt ning kodus oleks rahulikum õhkkond. Kui koolis rakendada, oleks ka koolis rahulikum. Turvaliselt seatud piirid säilitavad lapsega usaldava suhte ning ta saab kasvada iseseisvaks ja vastutustundlikuks täiskasvanuks. 

Loengut viis läbi Perepraksise psühholoog-pereterapeut Külli Joasaar, kes töötab igapäevaselt perede, paaride, laste ja noortega Tartus ja Võrus. Vahetut kogemust oma kodus pakuvad 7-aastased kaksikud ja 4-aastane poeg.
Käsitletavad teemad:
– miks lapsed vajavad piire
– vanema mõju lapsele
– kuidas rääkida lastega nii, et nad kuulaksid
– mida teha, kui laps ei täida kokkuleppeid
– mida kasutada karistamise asemel
– kuidas jääda ise rahulikuks

Võib olla mõni lapsevanem, kes on varasemaid teemasid lugenud, arvab nüüd, et kuidas olen saanud võtta, mõne pedagoogi suhtes hoiaku, et on oma töös ebapädev, et mille alusel ma nii arvan? Kas mul on vastav haridus, et ma tean, millele tuginen?

Jah, ma tean, millele tuginen. Ei, ma pole õppinud sotsiaalpedagoogiks, aga ma olen läbinud koolitusi- kursuseid, teadmaks kuidas tuleb lahendada probleeme lastega. Seda eeskätt õppisin, paar aastat tagasi, kui Järvamaa Kutsehariduskeskuses ratsutamisteraapiat õppisin ja aastajagu, nii mõnegi võõra ja alguses kinnise ja probleemse lapsega muresid lahkasin.
Mitte kunagi, ei võtnud ma hoiakut, et see, mida laps tunneb, on vale.

See, kas ja mida laps (või iga inimene!) kardab ei tohiks olla kahtluse alla seatud..

Kadri Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.