Jah, viimasel ajal on tunne, et aeg on selline ressurss, mis kaob kiirelt käest ja ööpäevast jääb lihtsalt puudu. Jah, möönan, et olen mõned sõbrad jätnud unarusse aga samas pean olema enda vastu aus ja tunnistama, et ka sõbrasuhetes on inimestel mõlemapoolne roll suhtlust üleval hoida, et see kestaks. Ma ei saa öelda, et ma ajapuuduse tõttu jätaksin midagi tegemata, sest ratsionaalse ajakasutuse oskuse tõttu, saavad enamus hommikul planeeritud asjad ikka tehtud. Kui just mingit ootamatust ette ei tule. Viimasel ajal ei ole selle eest keegi kaitstud.

See koroona kollaps on nagu paratamatu nähtus siin ilmas ja loodud muutustega tuleb kaasa minna ja kohaneda..kuid, kelle aeg on olulisem ja kelle tegemised tähtsamad. Kui sind on üks aga vastutad peale enda veel viie inimese eest. Kelle soovid on esikohal, kes saab tähelepanu, kelle tegemised on esmased. Kas enne kool või hoopis töö või lasteaed…või kõigi meelerahu? Näide elust enesest – vanem on kohusetundlik vanem ja toetab lapsi kogu mitu kuud väldanud distantsõppe ajal, jättes oma tööd pisut tahaplaanile ja lahendades neid jõudumööda oma isiklikust uneajast. Kui lasteaeda enam nohust last viia ei tohtinud, oli vaja muuta tegutsemiseplaani…Ehk siis lahendada õppetugi, lasteaia tegevuste kava ( see eliisi süsteem on ikka täiega hea) ja veeta nendega piisavalt õues ja jälgida lasteaia päevarutiini. Oma tööd jäeti taaskord unereziimi aega. Lapsed lähevad kooli tagasi ja vanem saab tööpakkumise, millele oleks totrus ei öelda, seega tuleb kohaneda…ja mõelda välja uus süsteem. Kas eelistada laste koolis käimine? Kas see pidev sõitmine tasub enda ära või oleks mõistlik kasutada omal soovil distantsõpet….Õnneks on kõikidele mureküsimustele leitud lahendused. Selleks tuleb vaid kasutada oma suud, et küsida ja rääkida ja tekitada arutelu kõikide osapoolte vahel. Nii nagu olid lapsevanemad distantsõppe ajal mõistvad ja kannatlikud. Tänan meie kooli õpetajaid samasuguse mõistlikuse ja koostöö valmiduse eest!

Mida Sina täna teed? Mina teen seda, mida pole ammu teinud…see tähendab, et olen täiesti üksi kodus. Ma ei korista praegu. Ma joon täiesti kuuma teed ja trükin arvutis oma tööülesandeid, seega ma ei plaani täna oma uneajast ka ühtegi rida trükkida ega kirja panna. Ma ei ole praegu õpetaja ega kasvataja rollis vaid ma olen täiesti mina ise ja teen neid asju, mis mulle headmeelt pakuvad. Usun, et olen selle praegu täiega ära teeninud 🙂 Ajakasutus täiesti optimaalne!

Peagi tulevad kõik koju, ja siis ma saan autonina seada Lahemaa rahvuspargi poole. Üks tuleb minuga kaasa..sai selgeks, et mõnele lapsele meeldib autosõit ja kui on õueüritus, siis hea suure auto plussiks on see, et kui pingid alla lasta ja kangastega mässata, siis saab sellest minu õuetegevuse ajaks mudilasele vahva metsikus looduses asuva peidus oleva punkri staap, kus dinosaurused ja legoinimesed üksteisega sõbralikult aega võivad veeta. Vahel läheb käredaks kakluseks ka aga enamasti saavad legoinimesed ja dinosaurused endaga ise hakkama.

Jah ajakasutus on nagu on, aga tuleb osata kohaneda. Samas, sõber, mis Sina täna teed? Kas teeme ühe kuuma tee? 🙂