Kõige parem on nokitseda õhtuse postituse kallal, kui ligi on Karl Fazeri pähklitega shokolaad ( see kollase paberiga ;)) ja seljataga padjakuhi.Aknast puhub jahedat tuult ( sääski ei kuuldu pinisevat) ja toas kostub vaid kolme väikelapse nohinat. Suured telgivad õues 😉 koos oma naabermajast pärist sõbraga ja teiselpool järve elava samaealise sugulasega. Mängivad kaarte, jalutavad rannas, pidivad varbaga ka vett katsuma ja eks teadagi värk, eks nad istuvad seal telefonis ka nina- pikka 🙂 Ma pisut kahtlen, et nad seal õues hommikuni vastu peavad, sest täna õhtu oli päris jahe, ja kui õhtu on jahe, on ka öösel jahedam, ja hommikul võib täitsa seal külm hakata. Panin pisemad piigad oma tuppa magama, kui suured otsustavad siiski päikesetõusuvarjus telgid hüljata ja sooja tuppa teki alla hiilivad 🙂

Eile, me väisasime oma seltskonnaga korraks Tartu valla jaanipäevapidu Vasulas. Algselt võis kuulda igalt poolt nurinat, et miks valla jaanipäev nüüd teises kohas toimub, kuid, loomulikult – uus asukoht on palju parem. Ruumi rohkem, kord parem ja korraldus üllatavalt heal tasemel. Oli mõeldud parkimisele, oli mõeldus pisemate laste tegevusele, olid kohad nänni putkad ( eelmise aasta kogemuse varjus võtsime kaasa võimalikult vähe sularaha, mis seekord end ka õigustas), sest kui see pisku oli otsa saanud, siis polnud mõtet, midagi tahta. Selle asemel tegime oma tiiru, vaatasime ringi, vahetasime tuttavatega paar sõna, lapsed võistlesid korraks, meisterdasid tuulelohet. Ostsin endale jääjooki ( mis puuduva elektritõttu seal telgis, meenutas pigem külma jooki), kuid maitse oli hea ja paar jäätükki moodi ebe ujus ka mahla sees. Me pidasime vastu tund aega, siis tulime tagasi koju. Piigad jooksid õues, mängisid ja neil oli tunduvalt lõbusam siin. Vaatasime filmi, tegime friikaid ja vinkusid ( saime 4 euro eest söönuks terve perega. Vasulas oli kõige odavama hinnaga praad 4 eurot) ja magustoiduks jäätist (2,25). Vasulas vist jäätiseputkat polnudki. Aga naabrid, kes läksid peole siis kui mina tagasi jõudsin, teadsid hommikul rääkida, et Shannoni lavaletulekuajaks oli väga väga palju rahvast platsil, isegi auto parkimisega olevat olnud probleeme. Keegi facebookis, teadis isegi välja hõigata, et lava ees oli olnud isegi 6000 inimest. Ei tea, kuidas korraldajad sellise arvuni jõudsid? 🙂 Ühesõnaga, loodetavasti on järgmisel aastal sama korraldaja ja no aitähh vahva ürituse eest 🙂

Me muidugi nägime vilksamisi ka TuleToomist. Päris äge, tegelikult, et selliseid traditsioone luuakse ja edasi viiakse. Inimesed, võiksid rohkem tegeleda oma pärandi ja traditsioonide tutvumise, uuendamise ja teadmiste jagamisega. Mitte tegelema, rumalate ideede väljakäimist poliitikas, ning mitte viha õhutamapostimehe/ õhtulehe või blogijate kommentaariumites.

Inimesed, rahunege maha ja nautige seda kes teolete, mida teete ja laske teistel ka olla 🙂

Meile vahel tulem küsimusi teemal, et mida mina või väänikud millestki arvame. Nagu see oleks oluline 😀 Minu arvamus ei ole tõde, vaid minu arvamus on minu arvamus. Viimasel ajal on sagenenud küsimused, et kuidas mina suhtun töötutesse, vabatahtlikesse, suurtesse& väiekestesse peredesse, koolimainesse, kus mu lapsed käivad või alustavad käimist või inimeste suhtes, kes lihtsalt ei oska majandada ega oma elementaarseid viiskausoskusi? Miks neid see huvitab, on küsimus omaette.

Minu vastus- mitte kuidagi ei suhtu. Mina ei otsusta inimeste üle selle järgi, mis on nende seksuaalne orientatsioon. Või millised nad välja näevad. Või mis riideid nad kannavad. Või palju nad raha teenivad. Kui inimene on hea inimene, siis on ta minu inimene. Ja mul on elus olnud palju geidest sõpru. Mul on elus olnud palju konservatiivseid sõpru. Mul on sõpru, kes on puudega ja mul on sõpru, kes teevad kõrgel tasemel sporti. Mul on kolleege, kes teavad une pealt, kuidas on hiina keeles tere hommikus või kus mu kass jäi. Ma tunnen saarlaseid, kes ütlevad sulle “Istu otsa pääle, ma kargutan su ää” – jajah, kui ma sedaesimest korda kuulsin, mõtlesin ma teab mida, igaüks ikka oma rikutud tasemel. Tähendab see aga seda ,et – tule peale, ma viin su ära. Kuid minuga sõbrad olles ei räägi me asjadest, mida me ei salli, vaid asjadest, mis meile meeldivad. Negatiivne inimene minu elus on äärmiselt väsitav.

Vihkamine ei ole kunagi kedagi vähem geiks, vähem paksuks, vähem töötuks või rohkm keeleoskajaks muutnud. Niisamuti, see poe intsident – ega see ebameeldiva kogemuse läbielamine või selle meeldejätmine, seda paremaks ei muuda ju. Seega, ei suhtu kuidagi.

💗 Elu on mõnus – lase vihmapiisal end lõbustada, päikesekiirel paitada, lillelõhnal ja linnulaulul hellitada hinge ning tunne rõõmu sõbrast, kes seisab Sinu kõrval.

Suurimad sõbrad 😍

Jäta hiljem hiljemaks ja homme homseks, seda aega ei eksisteeri ega saabu kunagi. Tee seda kohe, nüüd, praegu, sest see on ainus aeg, mis tegelikult eksisteerib. Naudi oma elu, armas sõber, naudime koos😊 💗

admin Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.