Lastel on erakordne oskus puhuda igale asjale elu sisse, näiteks kui toolile või lauale teki peale visata, muutub see  tema arust lossiks, või koopaks. Lapseliku mängu võlu seisnebki selles, et ta elab vaevata muinasjuttu sisse. Meie vanemal piigal rikuti usk jõuluvanasse ja päkapikkudesse ära eelmisel aastal, kuid ei mäleta küll, et jõulud seetõttu vähem toredad oleksid olnud.

Kahju, et mõni lapsevanem kasutab seda usku, et jõulukuul  kasutavad laste usku selleks, et  terve detsembri nendega manipuleerivad ja ähvardavad:” Kui sa hea laps ei ole, siis päkapikudei käi ja jõuluvana kinki ei too. Ja et “pahadel” lastel kinki ei too jne.” Mihuke stress, see lapsele on. Olgu ta siis suur või väike,

Aga jõulud ei tähenda kalleid kinke ega mööda kaubanduskeksust jooksmist. Jõulud on midagi palju enamat. Jõul on mõnus püha, mil saame perega kokku, teeme koos süüa, laulame ja kuulame jõulumuusikat. Käime surnuaial ja süütame küünlad, siis saab valmis  õhtusöök ja siis  mingi hetk tuleb jõulutaat. Mõnikord võivad tulla jõuluvana kotist välja ka, igasuguse viguriga ja lõbusa kiiksuga kingid. Rõõmu peab ikka ohtralt olema.

No sellest pisikesest mööda laskmisest ma vist juba mainisin, kuidas laste jaoks igasugune jõulumaa rõõm ära rikuti, noh… mis seal ikka. Ütleme, nii et arenguruumi on ja tervelt aasta jagu on oodata, et mis järgmisel aastal korraldatakse.

Igatahes, mina olen vist kindlasti see inimene, kellele võib kingiks tuua raamatupoe kinkekaarte, või raamatuid kinkida, küünlaid jne – kõike, seda mida ma tean, et õpetajad, ja no mõned veel, kes tegelevad lastega, enam nähagi ei taha. No – mulle võib. 😀

Rääkides ühest raamatu autorist.

Nora Roberts, sündinud kümnendal oktoobril 1950  Marylandis, on USA kirjanik, paljude populaarsete romantiliste novellide ja kriminaalromaanide autor. 

Robertsi vanemad olid iiri päritolu. Nora mõtles lugusid välja juba koolilapsena, kuid kirja ei pannud muud kui koolikirjandeid. Alghariduse sai ta katoliku koolis. Montgomery Blairi keskkoolis õppides kohtus ta oma esimese mehe Ronald Aufdem-Brinkega. Nad abiellusid vastu vanemate tahtmist 1968 aastal, kohe pärast keskkooli lõpetamist. Neil sündis kaks poega. Abielu lõppes lahutusega 1983. aastal. 

Oma teise mehe, Bruce Wilderiga abiellus Roberts 1985 aastal ja nad on siiani koos. Neile kuulub raamatupood Marylandi osariigis. Robertsi debüüdiks sai armastusromaan “Irish Thoroughbred” ilmus 1981. aastal. Varem oli ta oma käsikirju kirjastustele pakkunud kolme aasta jooksul, kuid need ei vaimustanud kirjastusi. Lisaks armastusromaanidele kirjutab Roberts ka futuristlikke detektiivilugusid leitnant Eve Dallasest. 

Tema bestselleritel on olnud lai kiindunud lugejaskond üle kogu maa. Robertsile on kingitud anne luua põnevaid ja haaravaid lugusid kirest, pinevast ootusest ja tunnete jõust. Tema anne seisneb võimes lugeja oma tegelaste eludesse kaasa haarata – me elame, armastame, ja võidurõõmutseme koos nendega. 

Mulle meeldivad raamatud ja justtäpselt üks minu lemmikumaid autoreid ongi Nora Roberts. Olen ilmsed kõiki tema vanemaid teoseid  lugenud. Sattusin nädalavahetusel lugema aga midagi uuemat – Kaitsjate trioloogiat: “Saatusetähed”, “Ohete laht” ja “ Klaassaar” 

 Avades raamatu esimesed peatükid, hakkab justkui fantaasia film jooksma. Järgmise raamatu peatükid algavad pea samast, kus eelmine raamat lõpeb. Justkui vaataks telerist  seikluslikku, põnevat, tunnete rohket seiklusfilmi. Kui paned raamatu käest, on see kui filmi stopile panek, et hiljem jätkata samast kohast, kus pooleli jäi. Roberts, on kirjanik, kes läheb ajaga ainult paremaks, täiustades oma stiili, end arendades, et iga raamat, moodustab elulise loo. Arvata on, et olles lugenud läbi kõik varasemad teosed, tuleb järjest hakata läbi lugema, ka uuemaid.  

Kui liituda apollo klubiga, siis on võimalik saada iga soetatud 100 eurose ostu pealt 5 eurone kinkekaart, mida saab kasutada 1 kuu vältel, nii raamatupoes, kinos. Samuti on ka mõningad raamatud mega mega soodsa hinnaga. 

Samuti sai ära realiseeritud jõuluks saadud alkoholivaba glögi, jõuluhõngune piparkoogipakk ja aromaatne apelsin, mille ära söömist jäi tunnistama aromaatne apelsinilõhn toas ja koored kuivatuskausil aknal. Väikestviisi puhkus, kui beebi magab, teised lasteaias ja koolis. Õues on lumine ja külm. Selline mini puhkus omas kodus. Tunnine. Paarine 😍😊 

Vahepeal saab ka, asjalikum oldud. Näiteks osaleda suvises lastelaagrite korraldamise projektis, mis hõlmab koostööd mitmete lähiringkonna ettevõtete ja ettevõtjatega. Kui praegu juba asjalik olla ja  tegutseda, on palju lihtsam kokkuleppeid ja kompromisse saavutada, kui suvel, tipphooajal, mõned kuud enne projekti algust hakata aega ja ressursse panustama.  Ning lisaks on vaja ju leida lastele aktiivsemat, ja arendavat meelelahutust, kui juulikuus kollektiivne lasteaia puhkus taaskord tulekul. Minu meelest hea võimalus lastel leida uusi sõpru, arendada sotsiaalseid oskusi ( eemal nutiseadmest ja sotsiaalvõrgustikest) ja leida omale uus ja asjalik hobi. Laagrivahetusi tuleb ilmselt kolm. Igatahes, lisame jooksvalt infot 🙂 

Ennast asjalikuna tunda on päris hea, arvestades eelnenud aasta lõppu, mil haigusest puretuna, saatsime vana aasta, võttes uue vastu, kui lödi spagett, kuuma ja higisena, kuuma teed ja palavikualandajaid neelates. Mitte, et ma horoskoope usuks, aga seekord lubati ka midagi head….head ju ikka usuks 😉 

Teguderohket head seda-koera-  aastat kõigile 😎

admin Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.