Kutsume sind ka laupäeval, 1. juunil kell 11-15 Taskusse lastekaitsepäeva tähistama! Seal on külas kaitseliitlased ja naiskodukaitsjad, aatriumist leiab vahva õuemängude ala, lapsed saavad maiustada pehme masinajäätisega, meie ka otsime ja tulge teie ka otsima, Taskusse peidetud tasuta kinopääsmeid ja kogu pere on oodatud Plasku katuseplatvormi külastama.

Veedame põnevalt aega koos kaitseliitlaste ja naiskodukaitsjatega. Uudistame Kaitseliidu relva- ja varustusenäitust, tankitõrjekahurit, miinipildujat ja soomukit. Naiskodukaitsjad tutvustavad meile meditsiinivaldkonda ja õpetavad vajalikke esmaabivõtteid.

Mängime lõbusaid õuemänge. Tasku aatriumis kohviku Caffeine kõrval on avatud õuemängude ala! Tahame koos eakaaslastega mängida kassisaba rõngaviset, proovida omapärast noolemängu, meie piigad kindlasti soovivad suurt värvimispilti, poisid kalapüüki, rõngaheidet ja kõhupalli. Kõiki neid toredaid mänge saab mängida oma aias, aga kui aeda ei ole, siis ka mänguväljakul, rannas, mõnes pargis või vaiksel kõrvaltänaval. Õuemängude kodu asub veebilehel ouemangud.ee

Käime katust mööda. Plaani järgi saab kell 12, 13 ja 14 Plasku katuse vaateplatvormi ja piiluda Tartu südalinna 50 m kõrguselt – külastused on tasuta. Kõikidel huvilistel palutakse koguneda täistunniks Tasku infoleti juurde. Alla 16-aastased lubatakse katusele vaid koos täiskasvanud saatjaga.

Maiustame mõnusa masinajäätisega. Kuni 12-aastaseid lapsi (k.a) ootab Rimi ees Kuuma Krantsi Tänavagurmeekohvikus tasuta pehme masinajäätis. Palume arvestada sellega, et igale lapsele on mõeldud üks jäätis ja teenindajal on õigus küsida ka lapse vanust tõendavat dokumenti (õpilaspilet, ID-kaart). Et tervel perel oleks jäätistest rõõmu, kehtib 1. juunil Kuumas Krantsis pakkumine: masinajäätis väikeses vahvlis maksab 1 euro ja suures vahvlis või topsis 2 eurot.

Mängime peitust ja otsime Tasku pealt üles täitsamuidu kinopiletid. Kino Cinamon rõõmustab meid lastekaitsepäeval tasuta kinopääsmete ja popkorniga. Peitusemängu viib läbi päevajuht ja igas tunnis on võimalik päevajuhi vihjete järgi üles otsida üks kahene Cinamoni priipääsmete komplekt. Lisaks jagatakse päeva jooksul lastele tasuta väikese soolase popkorni kuponge!

Kaupluses Sokisahtel on 1. juunil kõikidele lastetoodetele pakkumine: 3 toodet 2 hinnaga.

Lastekuu puhul on Rahva Raamatus alates 1. juunist valik laste- ja noorteraamatuid kuni 77% soodsamad. Kauplusest leiab ka laia valiku õuemänge ja kinketooteid. Kalendrisse tasub endale märkida ka 8. juuni, mil toimub Mika Keräneni uue Supilinna Salaseltsi raamatu „Soome pitsa“ esitlus!

Lastekaitsepäeval Taskus näeme! Tõotab tulla igatahes vahva üritus, kust ka meie puududa ei kavatse 😉

admin Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.