Ma sattusin ükspäev sellisesse olukorda, kus mu tütar soovis vaadata telerist saadet “Kallid kalorid” Kes ei tea, millega tegu, siis uurib enne edasi lugemist siit https://tv3.ee/saade/kallid-kalorid/

Lühidalt öeldes – sarjas „Kallid kalorid“ osalevad kaheksa tavalist Eesti inimest, kes otsustavad oma elu alatiseks muuta ja kaalus alla võtta. Kuna nad teavad hästi, et üksi üritada on keeruline, hakatakse kaalu langetama koos tugigrupiga. Võrtsjärve lähistel kaunis turismitalus ootab neid toitumisnõustaja Erik Orgu juhtimisel suvine treeninglaager, kus uut elu õppida. Osalejatele üllatuseks on laagris kesksel kohal aga hoopis suur ahvatluste kapp – külmik täis magusaid, rasvaseid ja promillidega kiusatusi. Selle ümber hakkabki trall käima, sest iga amps ja lonks sellest kapist maksab hingehinda, mis arvutatakse maha saate auhinnarahast. 

Minule on minu keha oluline, samuti minu maine ja eeskätt just viljeleda tervislikku eluviise, et MUL endal oleks olla hea ja samas ma ei peaks piirama mida söön. Selleks, et mul ei tekiks ahvatlusi – ma isegi ei osta neid koju, sest iga magusa isu peale pole vaja poodi tormata. Ja nii jääbki impulsiivne maiustamine ära. Snäkiks sobivad puuviljad, näkileivad ja kaalikas, porgand ja ka õun ja apelsin.

Ma ei mõista inimesi, kes lähevad sellistesse saadetesse, ennast terve eestimaa rahva ees lolliks tegema meelelahutuslikul eesmärgil. Miks ei võeta ennast kodus kätte, otsi sõber kampa ja ongi toredam.

Ma alustasin 19.01 youtubest treeningvideote vaatamist. Täpsemalt aeroobsed trennivideod, sõin täpselt seda mida tahtsin, jõin palju vett ja tegin just koduseid sööke. Päevas “võimlesin” 10000 kuni 15 000 sammu. Esimese nädalaga kadus -4 kg ja teise nädalaga -3 kg 😉 Ja siiani on nii, et kord iga päev teen selle trenni tunni ( täiesti tasuta) – sellest on kujunenud nö minu enda aeg 🙂 sõbra rääkisin ka kampa. Meie eesmärk on kaotada üleliigsed “kallid kalorid” säästlikult ja tervislikult toitudes ning liikudes päevas minimaalselt iga päev 10000 kuni 15000 sammu. Ja ma arvan, et me oleme juba praegu võitnud 🙂

Iga kuu eesmärk on teha vähemalt 250 000 sammu. 🙂 Arvan, et “käkitegu” oma tervise ja heaolu heaks. Huvitav mitu kallist kalorit see teeb?

admin Blogi