Käisin eelmisel nädalal juuksuris, ja kuna tegu on hea tuttavaga, siis juttu jätkus kauemaks. Osalt, isegi läks nagu mõtisklemiseks teemadel, väikeste laste emad ja beebid ja suhtlemine sõbrannadega, kellel lapsi pole. Ma ei tea, ma ise vist pole nii hull kanaema, et räägiks end tuulutama minnes sõbrannadele, et näe, mu beebi pole juba teab mitu päeva kakanud ja viimati taka oli roheline, kollane jne 😀 Arvatavasti, neile, kellel lapsi pole, need väga teemat ei mõista.. Mina ei mõista, miks peab ennast tuulutama minnes üldse peol lapse kakast rääkima? 😀  Aga kas siis lapse saamine välistab siis suhtlemise beebidest, lastest ja kas värsked lapsevanemad peavad olema vaid kodus  või siis kuulama vaid teiste muresid ja irinat teemal, kuidas ilm on sant, töö on paha ja nõme ülemus on ikka eriti ülbe kuju, kes nõudmisega, et töötaja õigeks ajaks ikka tööle end veaks, teeb sõnulseletamatut ülekohut 😀 Tundub, et on seltskondi, kes ei mõista üht, ega teine esimest. Kuid, kas sõprussuhe polegi oskus minna kompromissidele, teha ja ka rääkida, kord ühele meeldivaid teemasid ja teinekord panna rõhku teisele?

Nii nagu näiteks mina. Mõni kolleeg on öelnud, et ma oma  hygge teemadega, ajan Bullerby juttude rida. Hugge on siis norrakate sõnavara, kuid sisse töötatud taanlaste poolt ja tähendab kõike, mis on õdus, mõnus, soe ja romantiline, kõik, mis teeb enesetunde heaks. Minu puhul siis lapsed, pered, ennast hästi tundev mina ja toimiv, ning ühtsus perekonnas. Kui mõni leiab, et see on nagu Bullerby, siis tegelikult…mulle see võrdlus isegi meeldib. Samas, kolleeg on arvutitehnik, ja töötab suures firmas, kuid…sõpradega koos aega veetes on üsna töökeskse jutuga. Kes taipab, kes mitte…ega see vähem sõbraks inimest tee. Sõber on ikkagi sõber, kui aeg ajalt minnakse kompromissidele, nii tegude kui sõnadega. Millal sina viimati kellegiga kompromissile läksid?

Jätkates Bullerby teemadel, eks ole 😀 ja niisamuti Hygge teemal – meisterdasime ajaviiteks lehttaigna- suhkruküpsiseid. Väga lihtne retsept. Osta poest lehttaigent, otsi välja taignarull, ja piparkoogivormid. Rulli ja hakka vormidega südame,- tähekeste kujulise küpsiseid välja lõikama. Pane ahju. Pärast riputa suhkurt peale. naudi kuuma teega. 😀 Apelsinimahlaga passib ka. See on nagu piparkoogitegu….  sisustab aega, arendab käelist tegevust, töö, mis arendab ja täidab kõhtu ka 😀  Õhtusöögiks klopsisime kokku tomati-suitsukana pasta. Mmm…imehea.

Lasteaias anti ette ülesanne esmapäevaks lasteaeda tuua näitusele sokiloom. Noh, ja  nüüd mõtlen siin parasjagu, et tegelikult saab väga lihtsate vahenditega ja väikese ajakuluga teha valmis vahva looma näiteks oma lapsele, kingiks kellegi teise lapsele. Vaja on ainult natukene pealehakkamist ja ideed. Meil valmis siis sokipaarist üks paks öökull, üks villasest sokist Villu ja lastesokist pisut pisem Pille 😀 😀 Villu on mingi Ufo moodi olend ja Pille,… vist, sõltuvalt nurgast kust vaadata aga midagi hobuse, eesli ja kavala rebase moodi 😀  Mis mul selleks vaja läks? Sokki, fliisi, niite, nõela, kääre, täitematerjali, nööpe silmadeks.

Lisan internetist leitud soki- kala pildi.  http://ennike-eluonlill.blogspot.com/2011/09/sokiloom.html – siit leiab ka õpetuse, kuidas valmib soki kala 😀

Mõnusat meisterdamist ja ja küpsetamist 🙂

Kutsuge sõbrad ka,

Head Hygge olemist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.