Meie kaua oodatud perepuhkus sai täna hommikul kell 7.00 stardipaugu. Jah, me olime võtsime plaani kogu perega ja mõningate sõpradega sõita puhkama. Sedakorda Eestist siis välja, sest Lätis ja Leedus, on puhkamine kordades odavam.

Niisiis meie esimene päev möödus suuresti sõites. Julgelt võib öelda, et 8.35- 18.11 olime ratastel. Õpetlik ja omamoodi vastupidavust treeniv reis, mille käigus õppis väike poiss autosõidu ajal potti pissimise ja emme treenis käelihast, et poti sisu autost välja valada nii, et potist ilma ei jääks. Jutt käib siis ikka pissist, mitte paksemast kraamist 😂 üldjuhul oli pisut väsitav sõitmine, kuid ühtegi püksi pissimise äpardust ei tulnud ja jonnihoodki said ennetatud.

ühtlaselt sama ilm, mis Eestis. Temperatuur kõikus +18 ja +12 kraadi vahel
Sekka päikest ja sinist taevast ka.
Minu jaoks oli üllatus kui sujuv oli liiklus ja kuidas kiirteel oli teistega arvestatav ja ühtlane kulgemine.

Kohale jõudes, meile valitud apartmenti, oli meil oii….sest tõesti nii palju lilli ja meid ootav perenaine oli nii energiast pakatav. Ja rõõmus.

nagu paradiisis. Või lillepoes.

Tegelikult asubki meie apartmendi all lillepood. Asume suhteliselt tänava ääres, kuid mõnusalt privaatses hoovis, teisel korrusel. Meil on rõdu ja vaade ja meri pole ka kaugel.😉

Pärast asjade lahtipakkimist, käisime kohaliku soovituse peale väljas söömas.

Saime teada, et siin on nt grillimiseks range ajapiirang. Iga päev õhtul kella 17.00 – 20.00 mitte min rohkem ega vähem. Soovituse kohaselt leidsime paslikuks sisse astuda hotell Muza restorani.

Restoran asub niisiis hotelli esimesel korrusel.

Hotell Muza tubades on tasuta WiFi-ühendus ja lameekraaniga televiisor. Kohapeal on tasuta privaatne parkla.

Hotelli Muza kõik toad on satelliittelevisiooni, istumisnurga ning tee ja kohvi valmistamise vahenditega. Enamik tubadest on konditsioneeriga ja saadaval on ka toateenindus.

Hotelli Muza restoranis serveeritakse Leedu ja rahvusvahelisi toite. Baaris pakutakse erinevaid jooke ja suupisteid.

Hotelli Muza vastuvõtt on avatud ööpäevaringselt. Hotell pakub ka pesupesemisvõimalust, concierge´i teenust ja turismiinfot.

Paljud kauplused, restoranid ja baarid on hotellist Muza jalutuskäigu kaugusel. Basanavičiaus Gatvė ostutänav on vaid 8-minutilise jalutuskäigu kaugusel ning vastupanumuuseum on 15-minutilise jalutuskäigu kaugusel.

Kui meie restorani sisse astusime, siis vastu võtsid meid teenindajad naerulsui ja meil tekkis mõnusalt oodatud tunne. Igaüks valis omale roa ja üllatuslikult, sõid kõik oma taldriku pirtsutamata tühjaks ka.

Üheks praeks oli siia tavaline friikartul vorstiga ( põhimõte sama, mis Eestis viiner, kuid tegumood ja maitse pisut erinev). Kogu pere õhtusöök ja joogid, jäid keskmisest hinnaklassiga võrreldes kodumaaga, allapoole. Kuid maitse ja kogus pigem ülespoole.

Pärast toekat õhtusööki, otsustasin autos alustatud kohtingut Nora Robertsi loodud tegelaste seltsis veeta. Kuum tee, parankad, karjuvad kajakad taustal ja soe tekk jalgadel mõnusal balkonil on päris mõnus viis väsitavast reisist taastuda.

Ülejäänud pande magavad rahulikult oma und. Oleme tuusad ja igalühel on peaaegu oma tuba.

admin Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.