Tallinna vanalinna päevad on pidustused Tallinna vanalinnas, mida korraldatakse alates 1982. aastast.

Täna sai alguse järjekordsed Tallinna vanalinna päevad, mille juhatas sisse ansambli Ewert and The Two Dragons kontsert, lõpuetendust saab aga nautida Snelli tiigi veel 2. juunil. Tänavused tippsündmused leiavad lisaks tavapärasele Raekoja platsile aset ka Harjumäel, Rannavärava bastionil ja Snelli tiigil, kuid ka peamine sündmuskoht Raekoja platsil näeb varasemast erinev välja. Vanalinna päevade peakorraldaja Anne Velt lisas, et Tallinna 800-aastase ajalooga seonduvate teemade kõrval pakub festivali kava sel aastal rohkelt uut.

Seekord pannakse rõhku niiöelda elavatele tänavatele, kus näeb nii tsirkust, tänavakunsti kui ka põnevat tänavateatrit. Rohkesti on tulemas esinejaid välismaalt ja kaalukamat sisu kui varasematel aastatel. Festivali detailne programm kolmes keeles on leitav veebilehel vanalinnapaevad.ee või ka saadaval trükisena Kesklinna valitsuses Nunne 18 majas, Hopneri majas Raekoja plats 18, vanalinna turismiinfopunktis ning vanalinna päevade ajal infotelgis Raekoja platsil ja Harju tänaval.

Sel aastal tähistab Tallinn oma 800. sünnipäeva. Just nii palju möödub Tallinna ala esimesest kindlast mainimisest kirjalikes allikates seoses Taani kuninga Valdemar II ristiretkega Põhja-Eestisse juunis 1219. Henriku Liivimaa kroonika ei räägi konkreetsest kohast, aga sündmusi on võimalik seostada Toompea ja tulevase Tallinna alaga.

Vanalinna Päevade peamine idee on väärtustada, tutvustada meie inimestele vanalinna, selle ajalugu ja erinevaid ajajärke. Tänavu kiikame 800 aasta taha, mil taanlased siinmail tegutsesid, elu korraldasid ja linna arengule suurema hoo sisse lükkasid. Vanalinna Päevade rikkalikus ja mitmekesises kultuuriprogrammis on alati leidunud koht ka tõsisemate arutelude ringile.

https://vanalinnapaevad.ee
https://vanalinnapaevad.ee/festivalist/

Tundub huvitav ja selline melu ihalus, tabas korraks meidki. Lohutame sellega, et varsti on Hansalaat ja Hauka Laat ja võib olla mõnel ikka jõuab uudistamas käia. Täna aga oli meie noorimal piigal lasteaia kevadpiknik, tähistamaks suvevaheajale minekut. Mängisime, ronisime ja keerutasid jalga. Said kätte suure aplausi saatel oma kunstitööde mapid, sõime head piknikutoitu ja ega meie üritus kuidagi pealinna omast alla jäänud. Kõigile meeldis ja homme siis viimane lasteaia päev.

Siis hakkab suvi 😀


admin Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.