Hobusesõpradest tüdrukutele supernunnud roosad dressikleidid. Suuruses 122 ja 128 💕 Täiega nunnud, nagu plikad isegi. Me ei ole kadedad, näitame pilti ja paar sõna teemakohast juttu ka 🙂

Dresskleidid. Myemmi s 122 ja 128

Leitav facebookis MyEmmi nime kandvalt lehelt. Tegijaga on ääretult meeldiv suhelda, kõik valmib ühise arutelu teel. Ja kleidid on lihtsalt võrratud. Plikad on täiega uhked, homme lasteaeda minema, sest kellegil teisel selliseid dresskleite lihtsalt ei ole 🙂 Mõnus materjal, soe ka jahedama ilmaga. Võimalik kanda kleidina, kuid ka retuusidega hoopis tuunikana. Mõnus vabaaja riietus 🙂

Peleriin pisikesele poisile, kuid kantav ka suuruses kuni 122

Nende peleriini tegijaga sattusin kokku peaaegu poolkegemata ja hoopiski kaudselt esialgu, kuid, järgneva koostöö mõjul jõudsid meie koju järgmised peleriinid – pisikesele poisile kollane, paksema voodriga peleriin ja kaks lillelist peleriina vööga, suurematele piigadele.

✨Lahendus lapse ohutusprobleemile autos – mugav, soe, pilkupüüdev.✨ 
EJK peleriinidega on kerge teha linnuke igale ohutuspunktile turvatoolis.
Rihmad jooksevad lapse keha vastast, samas on külmas autos sellega soe, aga käed vabad ning ka juhuslik tuuleiil🌬 õuest läbi minnes ei too lapsele külmetust.


Pealisriie puuvillane velvet, voodriks puuvillasegu fliis. 

Peleriin on kasutatav julgelt paar aastat. Say what? 😮😀
Väikelapse varustuses harv nähtus, ma tean. 😉
Kasuta seda ka jalutuskärus, kui soojakotis toariietes magav laps üles ärgates hakkab ennast kotist välja pressima – maailm ju nii põnev. Miks mitte – jalad soojakotis, ülakehal peleriin. Või hoopis äkki on vaja lasteaeda minna vanemale lapsele järgi ning kärust/kärru minnes vaja korraks laps õuest läbi tõsta?
Kõhukotis või linas on see ka mõnus – soojad püksid jalga ja pärast peleriin peale.

Kui pärast autosõitu pole tarvis ette võtta pikemat õuesviibimist, siis sobib külmemal ajal turvatoolis istujale selga panna üks mõnus peleriin.

Peleriini on lihtne üle pea tõmmata, sellel on praktiline kapuuts ning mitu kihti, mis kaitsevad hästi ilmastikuolude eest. Kui veel peleriini all kasutada meriinoriietust ning sallid-mütsid kaela ja pähe jätta, on lapsel eelsoojendatud autosse istudes piisavalt riideid, et tal jätkuvalt soe oleks. Lapse käed peleriini varrukatest välja võttes, saab lapse ja peleriini vahelt kinnitada tooli turvarihmad ning seejärel saab taas lapse käed varrukatest sisse pista ning peleriin jääb last katma nagu tekk.

Tänu oma naturaalsemast materjalist sisekihile ning õhuvahele lapse ja peleriini vahel, ei hakka laps autos higistama ning kui tõesti ongi autos väga palav, on ka juba päris noorel lapsel peleriini tunduvalt mugavam üle pea tõmmata, kui hakata käsi jope varrukast taga ajama. Seega on peleriin ütlemata tänuväärt riietusese, kui on vaja külma ilmaga lastega autosõidule minna.

Kuidas teeb peleriin autosõidu turvalisemaks?

Viimasel ajal on kõrgenenud üleüldine avalik huvi turvalisuse vastu sõidukitega liigeldes. Eriti aga on hakatud tähelepanu pöörama iganenud turvanõuetele, mis on suunatud just lastele.

Septembri lõpus avaldas Maanteeameti ennetustöö osakond artikli, milles on kirjeldatud, kuidas lapsele õiget turvavarustust valida. Kui sobiv turvavarustus on leitud, mis vastab vajalikele nõuetele, tuleb turvaistme rihmad kinnitada lapse kehale piisavalt lähedale, nii et lapse rinna ning rihmade vahele mahub vaid üks sõrm. Kuigi visuaalselt võib tunduda, et rihmad on tihedalt vastu riietust, mis on tihedalt vastu last, võib ta avariiolukorras lihtsalt rihmade vahelt välja libiseda, kuna pilguheit võib olla petlik. Enamus talveriietest on pehme voodri ning libeda pealiskattega, mis moodustavad turvarihmade ja lapse vahele piisava ruumi, et kokkupõrkel tekkivad jõud ta rihmade vahelt välja suruvad.

Siin lingil on video, mis näitab, kui lõdvalt tegelikult turvarihmad paksema riietuse tõttu jäävad, ning mis juhtub, kui laps selliselt autoavariisse satub https://www.youtube.com/watch?v=V7bTQsU_4Mo.

Nõuandeid turvalisuse teemadel jagavad nii Maanteeamet, turvavarustuste müüjad, kui ka erinevad teadlikumad grupeeringud näiteks Laps turvaliselt autos.

Peleriin on soe, see on kerge ja mis kõige tähtsam – seda on nii lihtne lapsele selga saada. Vups üle pea ja võib teele asuda! Väga oluline on veel asjaolu, et turvatooli kinnitusrihmad saab sulgeda turvaliselt peleriini all ning kui autos peaks olema jahe, on lapsel peleriiniga jätkuvalt soe.

Kui soovid peleriini tellida või tekkis mõni muu küsimus, siis palun võta julgelt ühendust EjK meistrite Facebooki lehe sõnumite kaudu siit: https://www.facebook.com/ehejakordumatu/

Ja kui ma mainisin ära, et eriti hästi sobiks peleriini alla, meriinovoodriga riided, siis ei saa üle ega ümber, mu lemmik tegijast, nagu on seda Gomerakids💜, kelle äsjane, kohale jõudnud pakk sisaldas bodi, mütsi ja pükse ning nädal paar varem jõudnud autokombet, meriinovoodriga. Gomerakids teeb lastele riideid suure armastuse ja hoolega ning alati võib esitada oma nägemuse võimaliku toote kohta, kuid võib täiesti usaldada ka meistri enda silma ja kätetööd. Komplekt on lihtsalt võrratu😍

Varsti on lähenemas kevadpühad, lihavõtted ja selline aeg, kus vaja tuba koristada, kaunistada ja mune värvida jne. Tubade kaunistamisega aitab meelsasti kaasa Kati, kes valmistab imelisi pärgasid erinevatest toorainetest. Suhtlus on alati olnud hea ja mõistmisega pole ka veel puusse pannud. Facebookist leitav, Kati pärjad. Täna meile kohale jõudnud kevadpüha hõngulised pärjad on aga sellised.Kati pärjad.

Tegelikult on neid tegijaid, keda siin kiita ja esile tõsta veel. Eriti üks, eriti vinge õmbleja. Kohe kohe tuleb temast üks pikem postitus peagi ka 🙂

admin Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.