Jõulud, hea vaikne rahulik aeg. Kulgeda oma toimetuste rütmis, ühelt lasteürituselt teisele, või kodus niisama meisterdada, kaunistada. Kulged, tormistel ilmadel toas, lehitsed ajakirja, head raamatut, loed unejuttu, lonksad teed, ja sööd shokolaadi, küpsetad lastega piparkooke ja rahulikult, valmistud jõulukinkidele mõtlema. Rõõm.

Järsku potsatab postkasti lasteaia rühma vanematelt kiri. Igaastane teema, õpetajate jõulukink. Ja järsku on su postkast täis arutelu, mis kinkekaart, mis vääringus. Ja siis potsatab kooli lastevanemate listis, samasugune kiri.

Ma ütlen kohe ära, et mulle meie esimese klassi klassijuhataja meeldib. Ta on väga asjalik õpetaja. Ja lasteaia kolm kasvatajat, teevad ka superhead tööd. AGA olen ka seda meelt, et jõulukingituseks, ei sobi kinkekaart. Kingitus, peaks olema selline, mis tuleb südamest, millega on vaeva nähtud, ise osaletud, aega panustatud. Nii lihtne on ju kanda, mingi viis eurot üle, soetada isikupäratu kinkekaart. Olgu sellega, kuidas on. Aga põhimõtteliselt, me sellistes kinkides ei osale.

Väärtustame ja kingime aega. Armastusega tehtud, soojusega pakendatud. Hoolega hoitud, kingitusi, mis on praktilised või söödavad.

Miks mitte lastega, küpsetada, üks eriline piparkook, üks mandariin, üks armastusega valminud moos, või kuldse päikese all valminud pärnaõied, piparmünt. Vanaema kootud, pehmed vimkaga kindad. Pakkida koos lapsega, ja see soojade jõulusoovitustega üle anda. Milline kinkimise rõõm ja saamise üllatus.

Loomulikult, nüüd need teised lapsevanemad, saavad öelda, et mida see õpetaja peaks tegema 20 lt lapselt saadava eraldi kingitusega.

Ma vastaks, sellele nii, et igas peres, on midagi erilist, mis on vaid neile ainuomane ja milles nad on tugevad. Miks, mitte, teha õpetajatele, näiteks selline ühine korvike, mis sisaldaks, igalt lapselt midagi. Kellel on purgike maitsvat moosi või mett, piparmünti või pärnaõisi, kes oskab küpsetada piparkooki, kes kududa kindaid. Miks mitte, mängida rühmas lastega, ja lubada kasvatajad, õhtul tunnike paar varem õhtule.

Puhas nauding.

Kadri Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.