Nädala alguse esimene päev, tõi teadmise, et üks meist täna kooli ei lähe. Seega oli vaja kiirelt oma plaanid ümber mängida ning Selveri e poodi tellimus lõunasöögi toidu nimekiri sisse anda ning oma tegemiste vahele ka seiklused lapsega mahutada. Hommikul muidugi oli üllatuseks ka külm maha tulnud ja teed libedaks muutnud. Sellest hoolimata püsisime sõidugraafikus ja üllatusi ei esinenud. Nalja pärast arvutasime täna, kui palju lisakilomeetreid kuus ning väljaminekuid toob laste sõidutamine bussi peale, mis neid kooli viib ja tagasi toob. Ühes päevas on 28 km ring ja 21 tööpäeva korral tuleb selleks pea üle 500 km ring. Seega umbkaudu terve paak kütust lisaks sellele tavaliiklemisele suunaga Lähte-Tartu. Ei ole vist uudiseks, et 2000 km on tavapärane taks 😀 kuus läbida.

Igatahes, täna siis sai koju tagasi jõudes kohe eilne kartul ja kaste soojaks lastud ning magustoiduks ka shokolaadiküpsised teekõrvaseks meisterdatud. Saatsin plika vahuvanni ligunema ja vannimänguasjadega mängima. Ulpis seal tükk aega, enne kui välja hakkas tahtma. Siis punusime youtube õpetuste järgi patse ja lugesime lugemiskokkuvõtte tegemiseks raaamtut pealkirjaga “Sööbik ja Pisik”. Õppisime matemaatikat ja meisterdasime mardipäeva maski.

Siis vahepeal sain ära kirjutatud paar imelist peatükki, mõne hea luulereaga ning teha ära mõned andmesisestustööd ja suure poisile raamatukogust tassida kohale virnade viisi ajalooliste kihelkondade kohta mõisate ajalugu ning võrdluseks mitmeid tänapäeva ürikuid.

Siis oli juba Selveri kulleri aeg, kes hoidis kokku minu tänuväärt poolteist tundi – tõi toiduelemendid õhtusöögiks kendasti koju kätte. Kingituseks olid nad siis küpsisetaigna kotti poetanud. Kiiruga sain pannile kokku visatud kana-paprika, riisi ja sibula ning mingi ime läbi valmis päris hea roog. Teiseks õhtusöögiks hautasin kartuleid koos hakkliha, porgandi ja kaalikaga, kamaluga punast ja kollast paprikat ning topelt kamaluga sibulat. Muahh, kui hea. Magustoiduks mannavaht kodusest mahlast ja üle ujutatud piima ojadest.

Vahepeal sai suured bussipeatusest ära toodud ja nendega ka paras ports ajalugu-matemaatikat ja loodusõpetust ette võetud. Vahel on ikka ärritav küll, kui see laiskuselohe oma hiiglasliku nina sealt koolikotist välja poetab. Aga õnneks on see mööduv nähtus, sest kui õppimist ära ei tee, õue ei saa….

Ja päris palju hiljem õhtul… kui toas on kõik pereliikmed, siis on väga mõnus keeta kuum tee või valada klaasike külma piima kõigile ning ahjust välja võtta plaaditäis shokolaadiküpsiseid shokolaaditükkidega. Kujutate ette seda ahjusoojade küpsiste lõhna ja muredat suussulavat küpsist pudisemas….täiuslik külma ilma element.

Hoolimata eilsest draamast, tõi piiga täna koolist koju neli viit, millest üks oli ootamatu ja ette mitteteatev tunnikontroll. Ja üks aus koolilapse kolm. Kokkuvõttes nagu päris kena päev täna 🙂

psst! Loodetavasti täna ühtegi Mardisanti me ukse taha ei satu, sest kõik kommid täna meist ostmata ja poodi jäid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.