Meil on juba kaks päeva kodus lasteaia segarühm, mis koosneb kahest rühmast. Ühes rühmas on 6 aastane ja teises rühmas 2 aastane. Seega võiks õelda, et tegu on liitrühmaga. Ja kuna ma olen piisavalt aru saanud, et õnnelikud lapsed on tegevuses lapsed, siis meil niisama passimist just hommiku poolikutel ei ole. Nagu lasteaiaski, me ärkame, teeme hommikusöögi ja siis leiautame kuni lõunauneni mõnusaid tegevusi, mis tekitavad meeleolu, huvi ja põnevust ja toovad lõunaks magusa unegi. Vähemalt väiksemale.

Eile me käisime kivipargis ronimas, ja “mägesid” avastamas. Samuti jalutasime ajaloolise Saadjärve kallastel ning ehitasime tunneleid liivakastis ning lasin enddale keeta maitsvaid liiva putrusid ja suppe, mida kahe suupoolega matsutades ära sõin. Väike poiss oli aktiivne ja sportlik tüüp, kes koera õue jalutama viis ning hiljem skatepargis mänguautot mööda tehislikust mäest üles alla lükkas.

Toas küpsetasime kaerahelbeküpsiseid, samal ajal kui suurem õde lõikus, kleepis, joonistas ja tähekujusid harjutas. Üks muusikaline tegevus nagu virgutav hommikuvõimlemisetund juhtus meil ka olema. Igaljuhul lõunaks keededut hernesupp kadus kui oleks mutiauku valatud, söödi ära võileivad ja terve pirn pannkooke.

Õnneks kodus ei ole elu nagu lasteaias. Kui laps on teinud endale ise patsid pähe, siis ma ei kaku neid lahti, eesmärgiga ise paremini teha just sellel ajal kui mina tahan ja laps tahab hoopis kriidiga tahvelseinale joonistada. Õnneks kodus olles on mõlemad ka rahulikumad ja saavad omi asju teha, koos omade asjadega. Ja üllataval kombel kuigi võiks mõelda, et oot aga mu enda asjad…siis mis asjad küsiks vastu? Minu asi on vastutada ja korraldada oma laste elu nõndaviisi, et olulisemaks lapsehoidjaks päevasel ajal ei pea olema nutiseade või teler seinal. Meil on päeval see uhke moodne must ekraan kinni, sest see segab kõigi keskendumist. Palju ägedamad mängud sünnivad üksi või kaksi ühiselt või eraldi ikka klotsikastis või hoopis puslederiiulis.

Kodune lasteaid on päris hea vaheldus sellele, kui käed hakavad pidevast desotamist valutama või ninas juba maski nähes sügelus tekib. Rääkimata logistilisest poolest. Mõni hommik täitsa hää! Teha pikem uinak või just reedeti lebo raamatulugemise retk soojale maale.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.