Jaa. Ka kodustele lastele, toimuvad jõulupeod. Meie valla koduste laste jõulupidu, leidis aset Jääaja Keskuses. Meie istusime soojas saalis, kardinate taga paistis hall, lainetav järv, ning paar varest, tegemas sportlikuid lennuharjutusi. Aga sees, oli soe ja jõulune.

Soojas saalis, olid Jõulumees ja Jõulumoor Asti, vahvaid kinke jagamas. Põnnid, istusid patjadel, kes ehitas padja torni, kes peitis pea ema/isa õlale. Kes jooksis niisama ringi, samal ajal kui teised eakaaslased, tagasihoidlikult, näpp suus, toimuvat, rahulikult jälgisid.

Sel aastal tõi Jõulutaat, väikestele põnnidele, maiuseks suure kommikoti, ning mis kõige vahvam – padja, mis näeb välja, nagu lambakujuga kaisukas.

Hiljem, sai Jääaja Keskuses ringi ka vaatamas käia. Eriti meeldis meile koobas, kus koopamaalingud, pisike koopa multifilm ja väikesed elutruud loomafiguurid. Kõige parem ruum, esimesel korrusel, oli aga ruum, kus sai ennast pool selili heita, ja vaadelda alla langevaid lumehelbeid, tähistaevast, värvilisi virmalisi. No jällegi, taaskord, elamust ja põnevust rohkem, kui veerand tunniks.

Vahvad päkapikud olid katnud lastele ning vanematele, ka maitsva snäkilaua, kus kringlit, kommi ja suupärast joogipoolist, mahla, vett ja lastele kõrrejooki.

Elamus, ja pehme padi, tõid lõunaks hea une. Ja kuipalju rõõmu jagus, ka tühjast kingikotist, millega oli nalja nabani ühest toast teise joosta ja keerutada. 😀

Aitäh vahva peo eest😉

Kadri Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.