Kevade alguses, kujundasin ümber plikade mängutuba ja arvasin, et Tipitelk sobiks mängunurka ideaalselt täiendama, sest Tipi telk sobib suurepäraselt igasse mängutuppa – see arendab lapse kujutlusvõimet mängides, seda on tore kasutada nii sõpradega mängides kui rahulikult raamatut lugedes ja lõõgastudes. Telgiga võib mängida ka õues, see pakub varju kuuma päikese ja tuule eest. Käsitsi valmistatud tipi telke on väga lihtne üles seada. Tipi telk on valmistatud kõrge kvaliteediga materjalidest, telki püsti hoidvad pulgad on kvaliteetsest männipuidust.

Puidust pulkade pikkus on umbes  180cm.  Telgi mõõdud kokkupandult: Telgi väliskõrgus on 150cm, sees on maksimaalne kõrgus 120cm.  Põhja mõõtmed on 130cm x 130cm.

Enamasti on  Tipi telki on võimalik osta ainult telgina (ilma aluskatte ja patjadeta), telki koos aluskattega (aga ilma patjadeta) ja täiskomplektina (telk koos aluskatte ja patjadega). Nii padjad kui mängumatt on kahepoolsed ning sobivad kasutamiseks mõlemat pidi, üks pool on ühevärviline ja teine pool mustriga.

Ütleme siis nii, et ma langesin reklaamiohvriks, sest ostes telgi, ma kujutasin ette, kuidas mu pisikesed väänikud hakkavad seal mängima. Paraku on nii, et telke ostsin ühe, kuid plikasid on kaks…. ja esimesed lahkhelid olid ruttu tulema. Mõnikord seal mängiti, enamasti mitte, sest telk ei püsinud lihtsalt koos. Ja lõpuks oligi see vaid lastetoas  mänguasjade kokku kogumise koht.

Meil kodu lähedal on mõnus rand. Kui esimeste ilusate ilmadega hommikupiknikuid korraldasime, siis ühel korral võtsin telgi kaasa ja panin rannas üles. Selle ette katsin piknikulaua ja telgi kõrvale liivale kallasin kaasa toodud liivakasti mänguasjad. Ütleme nii, et see oli üks toredamaid päevi sel suvel.  Terve päev rannas “telkimas”.

Eks see vist nii olegi, et kui sul on midagi koguaeg olemas, siis pole see üldse nii huvitav. Võta aga kaasa randa, või vanavanemate juurde, või kasvõi kaasa, kui mehed kalale lähevad, sisusta vastava temaatikaga mänguasjadega ja natuke näksimist ja ongi superlahe elamus ja ajaviide olemas.

Tegelikult oleks päris vahva mõte korraldada ööpidu selline, kus ööbitakse tipitelkides.

 

admin Ajaloo arhiiv ,

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.