Kohalikke pagareid, ma rohkem väga ei teagi, kui konkreetselt juttu tulevatest pagaritoodete loojatest.

Vahel on aga nii, et aja jooksul muutuvad ka pagaritoodete retseptid ja mõnikord, on tootmisprotsessis, midagi sellist, mis enam ei kutsu toodet osta. See ei ole, minu maitsemeele viga, sest seda on teisedki üheks puuduseks välja toonud, kui ettevõtja tootmismaht suurenes maale ja linna.

Me alustasime, kunagi üritustele kringlite, saiakeste tellimist, sest need olid värsked, suussulavad ja lauale jõudes, vaat, et ahjusoojad. Mõisapreili pagar. Sootagal.

Me lemmikuks olid alati shokolaadikringel, õunakook, rullbiskviit ja moskvasaiakesed ja vastlakuklid. Meeldiv oli see, et vastlakukleid ja saiakesi, tehti ka minivariandis. Ja kui juhtus, et sularaha pole, sai ka arvega maksta. Ligipääs on hea ja suhtlus- teenindus ka hea. Facebookis lehte, vist pole. Kodulehte ei uuendata ja avalik hinnakiri puudub.

Sealt, edasi avastasin paar aastat tagasi hoopiski Vasulas, toimetava Krõnksus Kringli ja Tüseda Tordi.

Ausalt. Nii head pitsakringlit, pole ma kunagi saanud. Kringlit said maitsta ka sõbrad, ja nüüd ilmselt tellivad väga paljud tartlased, sealt endale soolaseid ja magusaid küpsetisi. Mitte ainult kringleid, vaid saiakesi, vastlakukleid, torte, millest iga järgmine, eelmisest keerukam ja ilusam. Küpsisetort, britatort, napoleonitort, sefiiri ja kohupiimatort. Pidevalt uuendatav facebooki leht, hoiab alati kätt pulsil, ja perenaine, on üks eriti vinge tegija. Võimaluse ja soovi korral tuuakse tellitu ka lisatasu eest koju kätte. Soovitame.

Ja veel üks pagar, kes valmistab lisaks saiakestele, kringlitele, ka õlis valmistatud pirukaid. Usun, et nostalgiat pakkuv hitt on moosi ja lihapirukad. Neid on võimalik, tellida, isegi minivariandis. Kui sooje pirukaid tahta, siis küpsetamine lõppeb kell 12. Reeda Pagar, tema küpsetisi on võimalik osta ka kohalike kaupluste lettidelt. Meie isiklik lemmik on halvaa kringel. Uskumatult õhuline, pehme, suussulav ka veel järgmisel päeval. Kohvikõrvaseks, ka pidulikumal päeval. Lapsed, kes magusat muidu ei söö, tegid sellele kringlile, küll üks null. Nostalgilisest õlis küpsetatud moosi ja lihapirukas, ma juba rääkisin ja see õuna- vahukoore kook, on ikka tõeline hitt.

Kui inimesed, kellega ma läbi käin, praegu imestavad, et ma kiidan tegijana inimest, kellega isiklikus plaanis iseloomud ei sobi ja kellega varasematel aastatel ikka mõni põhjus, riidu minna oli. Siis tõesti, jah, nii oligi.

Aga.. tema küpsetised on tõesti, väga head. Õhuline, maitsev, seega, loomulikult, meie ja kõik kes, tema halvaa kringlit proovinud, soovitame kohalikku tegijat.🙂

admin Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.