Täna siis juhtus nii, et sattusin täna õhtul oma aega viitma- veetma Juula küla rahvamajja. Muidugi seetõttu, et Jõgevamaakonna koolid ja lasteaiad olid koroona tõttu juba paar päeva suletud, siis tolle kandi õpilased ja muidugi vanemad otsustasid jääda eneseisolatsiooni. Seega oli rahvast natuke vähem, kui harilikult. Aga arvestades koroona olukorda, siis on väga vahva, et arvestatakse ja mõistetakse ka olukorra tõsidust, hoolides nii enda kui teiste tervistest.

Aga need, kes kohale olid hõimupäeva tähistama tulnud, said teada mis on hõimupäev, miks me seda tähistame, kes on hõim ja mis see meile oluline on..saime kuulda põnevat muusikaid, kõlavaid ja helisevaid lauluhäält. Maitsta päris toortatrast küpsetatud maitsvat vürtsidega leiba. Laual oli õunakook ja kiluleib. Ehtne ja hea väekas hõimutoit. Kes soovis sai head muusikat ja seltskonda nautida kohvitassi taga. Teelembestele tõmbas savikannus päris ehtne pärnaõieste tee.

Ma täitsa usun, et kohal oli Juula vaimsus esindatud küll, sest tuulgi oli vakka jäänud, päike paistis ja meeleolu oli kõigiti ülev.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.