RMK Elistvere loomapargis saab näha peamiselt Eesti metsades elavaid loomi võimalikult looduslikus keskkonnas.
Algselt emata jäänud ja viga saanud loomade koduks loodud Elistvere loomapark on nüüdseks saanud koduks nende loomade järglastele ning ka teistest loomaparkidest ja –aedadest vahetamise teel saadud asukatele. Pargi eesmärgiks on jagada loodusharidust ja pakkuda võimalusi metsloomade vaatlemiseks nendele omases keskkonnas.

Näha saab euroopa piisonit, põtra, põhjapõtra, metskitse, kabehirve, pruunkaru, ilvest, rebast, kährikkoera, harilikku oravat, metsnugist, tuhkrut, kivinugist ja ameerika naaritsat e. minki. Siseruumides võib tutvuda merisigade, deegude, hamstrite, liivahiirte, tšintšiljade ja laborihiirtega.
Koduloomadest on veel küülikud.

Kuna metssigu ikka veel aafrika sigade katku tõttu ei tohi pidada ja nende aiad ei sobi ehituslikult ühelegi metslooma liigile, siis eksponeerime praegu nende aedades tüüringi sikkusid ja pekingi parte.

Loomadega tutvumist lihtsustavad infotahvlid. Selgitustega on tähistatud loodusrajad, kus saab tutvust teha  kopra eluviisiga ning mitmekesise metsaelustikuga.

Elistvere loomapark asutati 1997. aastal. Varem Eesti Metsaseltsi majandada olnud Elistvere loomapark kuulub RMK Tartu-Jõgeva puhkeala koosseisu alates 2008. aastast.

Karu Karoliinast on saanud mitteametlik Elistvere loomapargi maskott. Seetõttu on tema aediku juures alati rohkelt rahvast. Karu jälgib hoolega nii külalisi, kui ka ümberringi toimuvat.
Karoliina võib haarata maast malaka ja sellega vastu aeda taguda või siis keerutada seda selili lamades osavalt jalgadel. Soojade ilmadega armastab karu end vees jahutada. Kui jooginõu on tühi, lööb ta käpaga sinna sisse – pandagu sinna ka! Karul on varuks ka üks krutski, ta lõbustab end liiga uudishimulike külastajate ehmatamisega. Millegipärast on tal kombeks just lapsi nähes ilmuda maia näoga aia äärde ja siis möiratades vastu aeda hüpata.

1998. aastal jahimeeste poolt Järvamaalt, Kabala metskonnast leitud orvuks jäänud karupoeg oli üks esimesi Elistvere loomapargi asukaid, kes alguses kasvas koos noore koeraga. Aja möödudes hakkasid mänguseltsilised aga teineteise peal jõudu näitama ning nad tuli lahutada. Tänaseks on mängumõmmikust sirgunud ligi 150 kg kaaluv loom, kes tagajalgadele tõustes ulatub 2 meetrini (karu keha pikkus võib olla kuni 230 cm ja turja kõrgus 130 cm, emakarud on veidi väiksemad).   

Elistveres tegutseva Suurköögi pererahva juhtimisel avas täna kohvik Karoliina taas, oma uksed. Karoliina kohvik on tegutsenud mitmeid aastaid, erinevate omanike käe all. Eelmisel aastal, teadsid kohalikud rääkida, et sealt saab super häid pelmeene.

Sellest aastast on kohvik ühe toreda suure pere ettevõtmine.
Saab head toitu ( salatid, praed, magustoidud, peagi smuutid jm tervislik kraam.) Ka pelmeenid on menüüs olemas. Rääkimata kohvist, mis on oluliselt parem, kui tanklas. Tegelikult lausa, minu maitse järgi kohv. Rohkelt koort ja suhkurt ja no sõnu pole rohkem vaja, maitse räägib enda eest. Seega kohvinautlejad – hea kohvi nautimiseks ei pea sõitma enam Tartusse.

Istuda saab vihmase ilmaga sees. Ilusa ilmaga üleval teise korruse terassil, millelt avaneb hea vaade loomapargile. Aia ääres on võimalik kitsede eluolu silmata, ka tassikese kohvi või lõunaprae kõrvale.

Niii palju ruumi😉

Ja väikeste laste lemmik magusroogadega pole siin kitsid – erinevas valikus jäätised, mis on kohviku peremehe lemmikutes esirinnas, võtavad silmadki kirjuks.

Toiduvalik on ka üsnagi mitmekesine. Ning vägagi taskukohase hinnaga.
Toormoos on ka kohviku peremehe enda talutoodang. Seega, täiesti mahe kraam.

Friikartulid viineritega, no see on enamjaolt selline artikkel, mis igas endast lugupidav kiirtoidu koht peab pakkuma. Ketsup on siin hetkel ülepakutud lisand, sest sellise hää maitsega sarnaseid kartuleid, olen saanud Jõgeva treffil, Kahe kokapoisi toiduautost. Kuna, aeg ajalt tabab mind friikartuli isud, siis küllap ma juba tean, nüüd kuhu minna. ( Macdonald ja Sirius kaotasid oma igakuise püsikliendi😂)

Lisaks heale toidule, on siin ka üks mõnusalt meeldiv õhustik. Suurpered lihtsalt oskavad olla ettevõtlikumad, julgemad ja julgevad minna oma rada.

Uskumatu lugu küll, tänu meeldivale seltskonnale, toredale suhtlusele, heale kohvile ja lastele lemmik jäätistele – on mul ka kirjanduslik blokk maas – inspiratsioon tuli tagasi😀


Seega kohalikud, kel isud hää toidu järele, kel aegajalt õppetöö vahele ilusat vaikust või looduslikku vaadet silmitseda tahaks, siis tee Elistverre pole kaugel.

Kohvik Karoliine on avatud 10-19.00 Kolmapäevast pühapäevani.

Muidugi mõista ettetellimise korral tuuakse vist toit koju kätte ka. Vähemalt Äksi, ja Lähte piirkonnas küll. Võta ühendust ja uuri neilt lisa.

Meie antud juhul soovitame külastada uut kohalikku Karoliine kohvikut😉

Nb! Mõned päevad, uuel nädalal võiks varuda sularaha, kuid nad on leidnud huvitava lahenduse, kuidas lahendada probleem, kui sul parasjagu sularaha kaasas pole.

Mine vaata ja tseki värki 😀 oma silm on ju ikkagi kuningas.

admin Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.