Täna oli üsna hall, pisut sajune ja minu jaoks jahe ilm. Korraks sai välja otsitud jope ja ujuma täna ei jõudnudki. Ilmselt on minu organism mehitatud vaid palavateks või keskmisest soojemate ilmade talumiseks ja jahedad ilmad, ei ole minu tassike.

Aga igaljuhul kuluvad sellised vihmased ja hallid päevad ära selleks, et taastada organismi taluvust palavamateks päevadeks.

Olen jõudnud arusaamisele, et pärast pingelist distantsõpet tuleb veeta võimalikult palju aega väiksemate lastega koos õues. Laste lapsepõlv peab olema suvel õues, mitte istuma lapsevanema mugavusest toas.

Aga et majapidamine ei kannataks, on nipid, kuidas suvised ilmad pingevabalt toimiksid. Esiteks suvi on puhkamiseks. Ilusad ilmad ei ole selleks, et korraldada suurpuhastust või lebotada toas. Lebotada saab õues, varjus või rannas ja koristada siis kui õues sajab.

Ära eelda ega sea ootusi, so et kui ainul on puhkusest oma arusaam ja sa ootad ilma läbikõnelemata oma lastelt jm pereliikmetelt sama( kuigi te huvid ja isiksused) on erinevad. Räägi läbi oma pereliikmetega, mida konkreetselt väljasõidult, reisilt ootad ja mida nemad ootavad. Enamasti lihtsalt olemist, ilusat ilma ja palju õues viibimist. Ei ole vaja üle mõelda, leidmaks sisutihedat tegevust.

Kodus olles valmista õhtul järgmise päeva mõned toidukorrad ette. Paki karpidesse või lihtsalt varu toitu, mida saab süüa käigu pealt ja näpu vahelt. Eelista kerget toitu ja väldi rasvast.

Kodused olme majapidamistööd jaga kõigile. Ei ole, et suvi on lastele ja vanem teeb sama vaimus kõike, mis siiani.

Käige raamatukogus, lugege palju. Viibige värskes õhus, laske päevadel kulgeda rahulikus vaimus. Võtke päikest, varuge muidugi päikesekreemi ja jahedamateks õhtuteks putuka vahendit, et ei tekiks tunnet, et eksistents kui putuka toit.

Ja kui sul on kasvõi üks laps, kes armastab õues olemist rohkem, kui midagi muud – säti oma autosõidud jm nõndaviisi ajale, kui laps kodus magab. ( Loomulikult kellegi koduse järelvalve all)

Olen jälginud erinevate perede dünaamikat ja eks ongi nii, et kuidas igal perel on välja kujunenud oma meetodid laste kasvatamiseks ja dünaamilise ja toimiva peremudeli loomiseks. Mis on minu jaoks harjumatu ja võõras, on vastupidiselt meile omane teistele võõras. Mulle meeldib, et laps saab hommikul ärgates õue joosta ja mütata seal seni kuni jaksab. Peale lõunatudu ja sööki saab kuni õhtuse magamaminekuni õues joosta, kilgata, hüpata. Boonusena saab värsket õhku rohkelt, ja pruunika päevituse saime me kõik oluliselt varem kui teiseks juuniks😉

admin Puhkusejutud