Kuna ma pole veel endas ära lahendanud teemat teatud lasteaia poolse teemakäsitlusega, siis on mul plika kodus ja leitan talle ja endale tegevust, mis kasvataks meid koos ja oleks pisut hariv ka.

Täna siis käisime koos metsas jahil, et jalad sooja saaks. Pole vist uudis, et lastejalatsid maksavad peaaeggu sama hinna, mis täiskasvanu jalatsid. Kuid meie teame, et Eedenis on teisel korrusel väike outlet kauplus, kus saab päris mõistliku hinnaga soetada ka tervele perele jalatsid, millest ausõna pole suuremat kahju, kui jalg sellest kuuga välja kasvab või mängukäigus tossude ninad kaduma jäävad 😀 Aga egas kui juba sinna linna jõutud ja poodis saabaste ralli edukalt ja ilma suurema kisa kärata sooritatud, suundusime korra ka esimesele korrusele jopede valikut uurima. Kaaahjuks, tundub, et ei olnud sellist valikut, millele kukrut kergitada tahaks. Kas oli jope lühike ja käised pikad või käised lühikesed ja jope pikk. Nokk kinni ja saba lahti…

Siis me otsustasime, et viime ära nädalavahetusel loetud raamatu ja teeme pliksile talle ka tema lugejaa kaardi. Läks kuidagiviisi nõnda, et tulin rohkemate raamatutega, kui läksin. Igaljuhul, kuna piigal on juba mitu nädalat kapil üks paberileht, mille järgi peaks minema metsa, vaatlema lindi ja loomi ning nende tegevustest jäänud jälgi. Oukei, tundub lihtne. Uurisin siis kohalikelt, et noo soovitage siis head metsa…

“Metsa pole.” “Saad metsa minna, kui oled 60 aastane” “RMK jätkusuutlik majandamine on lähipiirkonnas kõik metsad “ära majandanud” Soovitati minna uurima Vedu kanti, kuhugi taha. Noo, auto mul on ja …gps on ka – seega läksime otsima metsa.

Leidsime metsapiiri, leidsime lagendikke, leidsime kauguses metsapiiri, leidsime mõned üksikud puud keset lagendikku, kus kunagi oli minu mäletamist mööda mets, kus loomad ja linnud. Aga kuna polnud metsa, polnud ka loomi…olid vaid kolm õnnetut rehvi, mis külmetasid ühe metsatuka veerel kraavipervel.

Aga siis me sõitsime mingit mööda kruusateed ja …. nägime kauguses metsatukas üht metalset helki..kas see oli ninakärsagaa vöödiline lohe, kes kahe suupoolega juurtega puid maa seest välja sikutas ja koore kriginal endale lõunaooteks salatiks rebis?

Me jõudsime järeledusele, et metsa pole. Vähemalt mitte sellist, kuhu lastega jalutama minna või loomi vaatlema minna, ning kui pole loomi, siis ilmselt ei saa ka nende tegevusjälgedest suuremat juttu olla. Väga kahju, kui suutlikust majandada on, kuid jätku…

päris tühjade kätega ei jäänud….ehitasime endale kraavist üle pääsemiseks nagu macGyver kunagi vanadest puudest üle kraavi silla. Kuulsime varest ja nägime rähni poolt läbi koputatud puutüvesid. Ja hommikul tgelikult nägime ju kitsi põllul ning eile rebast. Keegi oli kraavipervel Vedu järve ääres kahe suupoolega oma igemeid teritamas käinud, mingid odateravad kännud järel jäänud.

Aga kus on mets …

admin Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.