Paar päeva tagasi kirjutasin, kuidas üks sõprade paar ühe väikese “valge vale” pärast meie teismelise põlu alla saatis ning tegid messengeri gruppi, kus siis halvustasid meie teismelisi väljaütlemisi ning kritiseerisid tema välimust üsna inetul moel. Täna sattusin nende vanemaga rääkima ja otsustasin omaltpoolt valgustada asjaolu, miks sel kolmapäeval läksid asjad nõnda, nagu läksid. Selle vanemaga rääkides tuli välja nii mõndagi, sh selgus ka asjaolu, et sõbrad jäeti koduaresti küll aga mitte grupis väljatoodud põhjustel. Vaid ikka sel põhjusel, et nad ei tulnud õigel ajal koju ehk siis ka järgmisel päeval jõudsid koju hilisemal ajal kui varasemalt kokkulepitud. Aga ikka on nii lihtne näidata näpuga teisele ja rääkida must valgeks ja jätta teistele sõpradele arusaam, nagu oleks hoopis neile ülekohut tehtud.

Nende lemmik lause seal grupis oli, et “Sa valetasid ja sa kaotasid seepärast kõik oma sõbrad.” (vihje siis iseendile) aga kuidas siis tegelikult – siia kõlab hästi vanarahva lause, et näitad näpuga teisele, osutad nelja sõrmega enesele või siis säärane ütlemine pajad ja katlad – ühed mustad mõlemad.

Aga infot selgus muudki…

Loo moraal. KÕIK lapsevanemad peaksid oma laste sõpradega ja nende vanematega omama kontakte ja omavahel suhtlema, sest usun, et palju lapsevanemad ei teagi mis “kägu” neile kokku räägitakse.

admin Blogi