siis enamasti randa kohalikud lastega ei mahu. Kohalik rahvas istub toas või aiamaal puude vilus- varjus ja ootab õhtust jahedust, mil võõrad rannakülastajad neilegi ruumi teevad. Täna, tekkis tunne, et me pisike rand on kummist, muudkui vooris neid autosid- inimesi juurde.

Hommiku poolikul olime meiegi rannas, ja mõned kohalikud veel. Vesi oli täiega soe, keegi teadis rääkida, isegi midagi 25 temperatuurist. Põnnile meeldib vesi nii väga, et kui see oleks tema teha, istuksime päevad läbi kurguni vees. Aga liivalosside ehitamine ja liivakookide katki sõtkumine on ka päris huvipakkuv tegevus.

Olgu selle, päevase aja vedelemisega, kuidas oli aga õhtupoolik, alates kella 20.00 – 23.45 oli päris teistmoodi, kui tavaliselt. Me käisime ujumas, kui päike järve loojus, kõik oli kuldne ja punakat tooni. Rahvast oli mõõdukalt ja kõigil oli hea olla. Külla oli tulnud üks tore pere, kelle tütar on minu tütre kõige parim sõber. Kolimisjärgselt näeme neid harvem, seda lustlikumad on taaskohtumised. Peale ujumise ehitasime liivalosse, pritsisime üksteist veega ning laste meeleheaks andsime neile mullitajad kätte. Siis veel kastsime end järvevette ja päris mõnus. Otsustasime, mõnusa õhtu hämaruses, veel teha järve äärse pikniku – sillal, kus me tavaliselt ei käi. Meil oli lapileib koos rebitud lihaga ja kausitäis vaarikaid. Lihtne kuid maitsev.

Siis me veel jalutasime, jutustasime ja nautisime mõnusat jahedat õhku. Ja esimest korda selle suve jooksul jõudsime tuppa kell 23.05. Esimene kord selle suve jooksul, kus magame aknad lahti. Esimene kord, kus võtan plaani paar head raamatut ühe jutiga läbi lugeda ja üle tüki aja esimene kord, kus öösel mannavahtu koos piimaga söön.

Homme pidi ka päris palav ilm tulema….30 ja pluss…. kuid praegu lahtise akna all kuulen kuidas tabiveres rong rööbastel Tartu poole kolistab, mis tähendab vaid üht – tulekul on ilmamuutus.

Hommikul on plaan, minna varakult randa, eesmärgiga saada ka nautida veemõnusid ja liivamägesid ja puhast suverõõmu. Sest üldiselt kui õues on 30 ja pluss, siis iga mõistlik inimene ei tee midagi tarka, nagunii 😀

admin Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.