Tegelikult on terve see nädalavahetus, eriti kiirelt kuhugi rutanud. Reedel alustasime kõige pealt etapp “täiad vol1”, otsustasime minna ebratraditsioonilist teed pidi ja proovida nö koduseid ja klassikalisi vahendeid oma lapsepõlve aegsetest mäletsustest. Õnneks ma unustasin poest osta äädikat ja seega see haisev ettevõtmine jäi tegemata. See- eest läksime aga sauna ja vol1 nägi hoopis rohelist seepi ja kuuma saunaleili. Igatahes satikaid langes nagu loogu. Pühi aga kokku ja viska minema.

Sünnipäeva eelõhtul võis ju natuke iriseda, et ilm polnud enam nii ilus kui näiteks päev- kaks varasemad aga oligi hoopis mõnusam istuda soojas toas, küdeva saunaahju ja kamina ees, lürpida kuuma teed ja mängida muusikaviktoriini ja joonistada esivanemaile sünnipäeva kaarti. Ka saunaõhtu sünnipäevalapsele sai peetud. Juula külamaja on väikestele pereringis peetavatele sünnipäevadele, lihtsalt ideaalne koht. Seal on muide isegigi päris uhke oma Juula vaim, kes hoiab omasid ja aitab Emakest Maad sügisandide pillamisel Juula külas, ja leiab nobedaid näppe, keda sinna suunab noppima endale ja teistelegi.

Laupäeva hommikul oli juba plaan paigas, et tuleb koju tulla ja naabrimehel aidata vana mööblikola välja ja ära viia. Ennem käisime ka linnas sünnipäevakraami ostmas kodusele peale. ja kui kõik see tundus eriti toimeka nädalavahetusena, siis…täna, see pühapäev – uhh! ma alles praegu 11.10.20 kell 21.06 saan maha istuda ja oma teekõrvase taga maitsvaid kanapalakesi suhu vihtuda 😀 Alustagem algusest.

Hommikul viisin vanema tütre juba kella 10 koolikülla, seal oli üks tegemine tal sõpradega. Peale tütre äraviimist, ruttasin koju tagasi, et piigadele “täiad vol2” korraldada – toiduõli pähe ja väga hoolikas kammimina. Nii, et need, kes vol 1 st pääsu said, leidsid oma otsa eriti õlises keskkonnas. Ja siis oli kell juba niipalju, et oii…pidin plikad puhtaks pesema ja uutesse riietesse toppima ja nad kaasa võtma modelliks fotosessioonile, mis tutvustab me raamatu üritusi, seikluseid ja põnevaid raamatu elamusi just sügiskuudel.

Pildil olev raamat on üks äärmiselt põnev noortekas. Minu selle nädalane “sügisõhtu öökapiraamat”

Ja et mitu kärbest saaks ühe hoobiga, siis parim pilt sessioonist saab kroonima MINU ENDA järgmist raamatuesitlust.

Pärast eriti ägedat fotosessiooni mõnusas sügisvihmas Raadi mõisapargis

Omades mõtetes tegelane

pidime ruttu tagasi koju kimama, sest enne suurele plikale järgi minekut oli siva vaja valmis saada lõunasöök. Hea ja kiire toit, milleks on spagetid hakkliha kastmega, aitab alati hädast välja. Suts plikale järgi ja oligi aeg juba väiksed plikad autosse laadida, et tagasi linna minikooli lugemisseiklusele jõuda. Enne seda muidugi, oli vaja väike põnn tudusse panna, et ta kodus liigselt üle ei väsiks.

Kui me siis kella kuueks tagasi jõudsime….mmm…ma tegin plikasid linnas oodates ja aega parajaks tehes pisikest kaloririkast pattu ka 😀

See raamat oli patt sedavõrd, et täielik ajaraiskamine.

Aga kui me koju jõudsime, suskasin riided kuivama ja uued riided pesema. Avastasime, et olime pühas hajameelsuses ära pesnud ka mootorsõiduki dokumendid. Kuivatame ja vaatame, ehk päris triikida siiski pole vaja.

Ja siis, kuna meil eile oli palju juttu krõbedast kanast ja nende ämbritest, mis KFC lõunakeskuse juures nüüd siis eriti säravas kuues asub, siis…otsustasin täna hoopis ise kodus teha krõbekana. Selleks on siis vaja kana, fileed või koiba, kuidas keegi mida eelistab. Paneeringuna kasutada puruks tambitus maisihelbeid ja häid maitseaineid ja voilaa ausalt tunnen, et hoidsin mitu head “ämbri võrra” raha kokku. Ja magustoiduks mugime täna hoopis mahlaseid apelsine, sest nii on päris hea.

Mu teega juhtus üks kummaline lugu. Põngerjas võttis lonksu ja tõusis püsti, jõudes vaid pomiseda piss ja juba ta soristaski otse mu teetassi. Ausalt, ah ja eh ist suuremat reaktsiooni väga ei tulnudki. Teistele muidugi maru naljakas. Tagantjärele muidugi endale ka. Hakkas pilt jooksma silme eest, et millise illustratsiooni sellise raamatusse saaks või kuidas sellist illustratsiooni “elust enesest” hoopis tekstiga ilmestada.

Ja kuna homme on lasteaia ja koolipäev, siis otsustasime ära teha ka operatsioon ” täiad vol3″. Hoolikal vaatlusel selgus, et eelmised “volid” olid ilmselt oma töö teinud, kuid kuna käisin täna päeval ka apteegis, ikka seda “rohhtu” otsimas. Siis apteeker praakis kohe välja kõige odavamad, et need ei eita nagunii, ja pakkus välja kõige kallima, uhh 18,70. No ja millegipärast ma sellega siis koju tulen ja plikadele pähe määrisin. Koostis ja toime oli suht sama mis toiduõlil – tegi juuksed alul rasvaseks ja kergelt kammitavaks. Hiljem muutusid juuksed pehmeks ja kergelt kammitavaks ja kõik üleliigne, mis juustes oli tuli välja. Seega loen operatsiooni “täiad3” edukaks, ja lähimal vaatlusel võin olla kindel, et täiad on langenud. Et kindel olla, lasin ka juuksurist tuttaval üle vaadata, kui plikad juuksurisse otsi lõikama vedasin. Teadupärast juuksurid juukseid ei lõika, kui seal peas keegi elav ringi seikleb.

Joon oma teist tassitäit teed ja pärast sellist rabelemist võiks ju mõne oma lemmik seriaalid siia otsa ära vaadata.

Huhh, võtan oma kallid pigem kaissu ja mõtlen, et armastus ei sõltu aastaaegadest. Armastus on alati 💕 olemas!

kuuni ning tagasi!

admin Ajaloo arhiiv ,

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.