Inimene on loomult laisk ja mugav. Kulgeda oma hetkedes ja rutiinis, mis talle tÀpselt sobib. VÔtab ligi niipalju uut, kui viitsib oma laiskuses. Parajalt hull on see, et sellepÀrast jÀÀb elus palju olemata. EelkÔige mÔtlen ma seda, et ka igapÀevane rutiin vajab ka enesearengut. IgapÀevane elu ei vaja edasiminekuks uusi nutiseadmeid, vaid uusi oskusi ning uusi isevalmistatud toite.

Miks ma kĂŒll kunagi varem polnud enne teinud seene- singi pirukat? See muidugi tundub hetkel suhteliselt marginaalne teema kohalike lasteaia teemade, koolitoidu maksustamise ja muu olmeteemade kĂ”rval.

Tegelikult me ei söö peaaegu ĂŒldse pirukaid. Seente ega niisama singiga. Lihtsalt ei maitse. MĂ”nikord on kĂŒlalistest jÀÀnud mĂ”ni poest ostetud pirukas maha, siis ikka jagame laiali vĂ”i nii, sest kĂ”ik tuleb Ă€ra sĂŒĂŒa. Aga ise poodi plaadipirukat ostma ei torma kunagi.

Eelmisel nĂ€dalal oli siis nii, et vaatasin ĂŒhe osa seda kokandussaadet ja see naisterahvas tegi seal nii lihtsat plaadipirukat, ning see oligi imelihtne – ja no loomulikult mĂ”tlesin saadet vaadates, et homme teen selle piruka prooviks valmis. Aga homme oli oma hea rutiin ja ka ĂŒlehomme ja nii möödus paar nĂ€dalat.

TĂ€na aga oli nii, et kuna homme on ĂŒhistu koosolek, ja veel ĂŒhe korra piiga sĂŒnnipĂ€eva tĂ€histamist, ja kooli koosolek, siis oli otsus kindel – tuleb valmis teha see pirukas tĂ€naseks Ă”htusöögiks. Kiirtoit vĂ”i nii. 😀Esimene tagasilöök oli see, et hea tĂŒkeldatud sink oli otsakorral, ning seened lĂ€bi kĂŒlmand.

Aga, kui valmis sai, oli see vÀga hea pirukas ja kÔigile meeltmööda kodune kiirtoit.Muidugi, tegelikult on see teemakÀsitlus palju laiem, kui seened vÔi sink vÔi pirukas ja muu söök. Inimene peab tegema oma tavalistes pÀevades uusi asju.

Tee oma elus tĂ€na midagi uut. See ei pea olema midagi suurt, see vĂ”ib olla seesama pirukas, sisuks seen ja sink, ning lapsed, kes muidu seeni ei söö kiidavad takka, et oi kui hea kana ja sink đŸ„§Kadri Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.