Laste toitmisel ei saa ealeski olla laisk ja joota, et keedetud makaron pudelist luristatava ketsupiga on piisav. Seda esiteks, et tekiks üldse arusaam toidust ja teiseks seetõttu, et noor saaks täisväärtuslikku toitu ja sealt energiat spordiks, ajutoitu õppimiseks ja vajalikku selleks, et olla taakaalukas.

Maailm baseerub neljal vaalal, milleks on võrdlemisi hea uni, piisav liikumine, vaimne tasakaal ja loomulikult hea toit.Toit peab olema heast toorainest, sisaldades vajalikke toitaineid. Enamasti lõunad ja koolijärgsed eined tuleb lapsel sageli ise korraldada, sest vanemad pole veel koju jõudnud. Meil muidugi seda muret pole. Iga päev on igaks toidukorraks soe toit laual.

Aga kui juhtub, et vanemaid tõesti pole, siis on meil kaks võimalust: kas õppida ise mõnd lihtsamat rooga valmistada ( nt pannipasta kana ja köögiviljadega) või olema ema poolt eelmisel õhtul toitu soojendama valmis. Parim lahendus on ikka see, kui laps õpib ikka ise toitu valmistama. Pitsa ja pastaga saab hakkama enamik lapsi. Keerulised pole ka salatid, supid ja einevõileivad.Kõiki nende toitude koostisosad saab vanem ka eelmisel õhtul ette valmistada ja lapse vaevaks jääb see “lego” kokku mudida ja segada.

Vahel olen lubanud kutsuda ka sõbrad kokku, et kõik koos kokkama ja sööma. Vahel olen mõelnud emade ühisrindest, et lapsed käiksid külakorda ala iga päev erinevas kodus toitu valmistamas ja söömas. Usun, et me alevik pole veel sellisteks uuenduslike meelsusteks valmis 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.