Lapsevanemana, ma tean, et päris paljud – me teeme kõik selleks, et laps ei ütleks “mul on igav”. Tegelikult on see väga vajalik lause. Tegelikult isegi üsna edasiviivaks elemendiks. Sest see lause märgib piiri, et on jõutud kohani, kus äratatakse taas ellu loovus. Las lapsel olla vahel igav.

Siis kui meil algas distantsõpe, kraamisime me ära piigade toad puhtaks uputavatest mänguasjadest ja pisipõnnile jäid tema autod. Ehk siis jätsime alles olulisemad lelud. Õige varsti leiti ülesse unustuse hõlma jäetud värvipliiatsite karp ja klotsidest valmis maailma kõrgeim torn.

Samal ajal alustasime koolivaheaja alguses nädala pikkune nuti- ja ekraanipaast  meile kõigile. Algus oli keeruline, tundus, et see vidin on elementaarne jäseme pikendus. Igatahes avastasime, et järsku on veel rohkem aega lugeda raamatuid, mis ootasid sind juba paar nädalat. Äkki  avastasin ennast hoopis kõhuli pikutades sillal koos lastega konnasid vee all kokku lugemas või kiikumas nostalgiliselt kiiguga või klotside torni ehitamas.

Kindlasti, loome sellega rohkem mälestusi, kui suudab seda tähelepanu nõudev sinine ekraan teha.

Meie oleme koolivaheajal, käinud Palalinna järve ääres, matkaradadel, avastamas loodus, uurimas parte jm veeloomi ning järveasukaid. Täna oli meil konnapäev. Saime teada, et seal järves pesitseb mitut liiki konni ja välimuse poolest on nad kenasti eristatavad ka. Siis me vaatasime, kuidas tuul puudelatvu sikutab ja pilvi üle taeva lükab. Tuletasime meelde, mis on pilv, kuidas see tekib ja mis liikideks neid jaotatakse. Arutlesime ilmakaarte üle ning kuidas ilma kompassita metsas õiget suunda määrata.

Tubastest tingimustes joonistasime nelja aastaaja puud. Ja lasteaia piiga voolis kokku erinevaid plastiliine, et neid voolida sümmeetriliselt ilusad voolujoonelised roomajate perekond. Siin oli hea koht, näidata raamatust nastikut ja rästikut, rääkida nende erinevusest ning mida teha, kui peaks juhtuma, et sinu jalg ja rästik juhtuksid põrkuma ning 1:0 rästiku kasuks.

Lase oma lapsel igavust tunda.

Või lase oma lapsel saada sõbraks oma igavusega 😉

admin Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.