Meile kõigile meeldib idee sellest, kuidas ühe suure, pehme ja karvase lemmikuga külmal sügisõhtul kerra kerida, kuid kas see on ikka kõige parem idee?

Jah, paljud koeraomanikud ilmselt nõustuvad, et koeraga voodi jagamine on üsna mõnus.  Sest koera, kassi seltsis olemine, ka magamise ajal, muudab inimese tervemaks ja õnnelikumaks.kohalolu aitab päevamuresid ja stressi unustada ning koera rahulik hingamine võib mõjuda uinutavalt. Külmal õhtul on mõnus soe koer kaissu võtta, sest koera tavapärane kehatemperatuur on inimese omast kõrgem. Koera ja kassi kohalolu pakub inimesele ka turvatunnet, eriti siis, kui mõni halb unenägu peaks painama.koerad parandavad depressiivsete inimeste meeleolu. Koerad pakuvad inimestele tingimusteta armastust ega kritiseeri kunagi, mistõttu on kerge loomale oma õrnemat külge näidata. Koera paitamine tõstab ka head tuju tekitava hormooni taset, mis aitab paremini lõõgastuda. Kui su meeleolu on must ja sul pole kellegagi rääkida, siis koer oleks ideaalne kaaslane.

Meie väänikute arvamus on siiski see, et koera koht on tema enda pesas, mitte pereliikmete voodis, diivanil või tugitoolis. Samamoodi on meil ka reegel, et kui pere sööb, on koer oma pesas, mitte ei luni anuvate silmadega laua ääres. Samuti pole lubatud koera ka laua ääres raasukestega toita.  See voodis, magamine koos lemmikuga….Sattusin ükspäev lugema kellegi blogi, kus oli suurelt üles riputatud foto, kus suur koer magas teki all, pea padjal lapse jaoks kokkupandud võrevoodis. Minu jaoks oli see pisut õõvastav. Õõvastavam hoopiski see, et enamus lugejaid ja kommentaatoreid paistsid olevat ühisel arvamusel, et see on armas, nunnu ja nii äge.

On üsna tõenäoline, et sinu armas kass või koer kannab endaga kaasas mitmeid pisikuid ja baktereid, mis kõik temaga lahkelt kaasa tulevad, kui ta voodisse hüppab. Parasiidid, üldjuhul ümarussid on kasside ja koerte seas populaarsed. Enamjaolt munevad need parasiidid oma munad lemmiklooma karva sisse, kust need seejärel kergesti voodilinade vahele jõuavad.

See vana kuulujutt, kuidas lemmikloomade suud on väga puhtad ja nende sülg ravib haavu on täielik müüt.  Tegelikult on nii kasside, koerte kui ka teiste karnivooride suud täis baktereid, mis võivad viia tõsiste haigusteni nagu näiteks ajukelmepõletik või and pastörelloos. Kassi kriimustustõbi haigus, mida kannavad edasi kassid. Haigus on bakternakkus, mis kandub edasi Bartonella bakteri kaudu. Kõige sagedamini nakatuvad inimesed konkreetsesse haigusesse kas hammustuse või kriimustuse kaudu. Ka kassi lakkumise kaudu võib haigus inimeseni jõuda. Sa tead, et võid puugi saada metsas jalutades, kuid kas sa teadsid ka seda, et võid selle kergesti saada ka oma koeralt? Kui talle mõni puuk karvkatte sisse satub ja ta sinuga koos magama tuleb, võib puuk ka sinu naha külge kinnituda.

Lestad ei ole nalja asi ei inimestele ega koertele ja sa võid nendega oma voodit jagada. Kõige levinuimad neist on süüdiklestad, kes tekitavad süüdiklestsügelisi. Süüdiklest närib naha epidermisesse käike ning muneb sinna ka oma munad. Kui sinu koeral on kirbud ja sa temaga voodit jagad, siis saad ka sina kirbud.

Kõige hullem, minu meelest on aga see, et kui koer, või kass on olnud enne lapsi esimesena peres, ja on harjunud magama peremehe või naise voodis. Siis kuidas sa hiljem, teed loomale selgeks, et enam tal sinna voodisse asja pole?

 

admin Ajaloo arhiiv ,

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.