• Äksi, Tartumaa
Väikesed väänikudx5 jutud arhiivis
Looduses jookseb   valik🐾

Looduses jookseb valik🐾

Eile, 12. Mai varahommikul, lippas Lähte alevikus ringi noor karumõmmik. https://www.postimees.ee/6681497/video-lahte-alevikus-jooksis-karu

🐻🐾

Uudis siis selline ja nagu ikka vaja ju kedagi ning midagi süüdistada. Süüdistame …Kevadtormi. Mis siis, et antud tegevus toimus sel ajahetkel teiselpool eestit. Aga mis siis, sest …..

Tegelikult on nii, et praegusele põlvkonnale meeldib väga süüdistada teisi. Aga selle peale ei tule keegi, et on kevad, loodus ärkab. Ja kes teab, miks kitsed jooksevad üle tee. Kitsedest sellist uudist poleks tehtud. Mis see karu siis nii erilist on? Kui seda autojuhti poleks olnud, ei teaks keegi metsikust loomast asula vahel 😀

Mõnel käib rebane aias, teisel nokitsevad kitsed värava taga. Miks ei või siis karupoeg läbi aleviku joosta🐾

Jah, ma saan aru, et Kevadtormi tegevus srgab loomi pesitsusajal, kuid samamoodi ka kõik muu inimtegevus metsas ja muul ajal. Seda nimetatakse looduses olelusvõitluseks. Sama asi, on näiteks see, kuidas on loodud heategevusorganisatsioon kasside päästmiseks. Idee on ju tore. Aga korjatakse üles hingevaakuvad kassid, kellel on aeg minna, kuid ravitakse terveks tohutute annetuste näol. No saan aru, et olen vb mõne arust julm aga päriselt kui sa tahad aidata, aita päriselt ise ja omade vahenditega. Ja laskem loodusel oma valikud ise teha.

Ei pea suvalisi koeri, kasse üles korjama, fotosid tegema, interneedusesse toppima. Otsima ja kuulutama, leitud “hulkunud”loomast, kes koduaiast paari sammu kauguselt, haaratakse kaasa, sest näeb õnnetu välja, viiakse varjupaika. Kust omanik, võib olla ei teagi otsida.

Samamoodi ei pea tegema paanikat kitsest, rebasest või sookurest, põdrast või karust, kes teel ajamas oma asja🐾

Ahjaa, loodusfotode grupis, on tihtipeale fotod loomapojukestest, viimati oli metsakitsetall. Kust sellised pildid saadakse? Kas sellised inimesed arvavad, et on normaalne, trampida läbi looduse, üle metsikute loomade territooriumi, klõpsida lähedalt pilte, jätta oma lõhn maha, ägeda pildi nimel, kuid toitu läinud tooma emasloom ei pruugi koju vasika juurde naasta, kui tunnetab seal võõrast lõhna….aga selliseid inimesi, ei süüdista keegi, ka nad ise mitte.

Või nagu need inimesed, kes Pärnus hülgepoega tahtsid autosse sooja viia…

Inimesed, võtke vähe rahulikumalt. 😀 Nautige loodust oma koduaias, või jalutuskäigul metsas (metslooma kodus). Ja ärge paanitsege, kui teinekord jalutab mets loom läbi teie kodu (aia) või selle tagant.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga