Lugemise väljakutsest “Lugemine ühendab: lugemissild Tartumaalt Põhjamaadesse”, et juhtida tähelepanu põhjamaade kirjandusele. Kümme kuud vältav lugemisüritus on põhjamaade kirjandust tutvustav ja meelde tuletav ettevõtmine aga eelkõige põnev teekond, mille jooksul on võimalik seigelda nii vanade saagade karmis maailmas, nautida põhjamaade aegumatut klassikat, lasta end haarata kirevatest muinaslugudest ja mütoloogiast, uudistada uuemaid põhjamaiseid autoreid ning elada kaasa teravate süžeepööretega kriminullidele. Ampluaa on lai ning lugemist leiab sellest nimekirjast iga raamatusõber, osalema on oodatud nii lapsed kui täiskasvanud!

Koroona tõttu, mil raamatukogud olid suletud ja lugejatel olid peas muud mõtted, kui raamatud, said ajapikendust – kuni veebruar 2021, eesmärgiga endiselt lugeda läbi vähemalt 50 põhjamaa autori teost.

Lugeja, kes soovib väljakutsest osa võtta, saab endale raamatukogust nostalgilise lugejakaardi, millele kirjutatakse kõik need põhjamaised teosed, mille ta raamatukogust lugemiseks laenutanud on.

Eesmärgiks on täiendada oma lugemispagasit 50 põhjamaa autori raamatuga (loomulikult võib ka rohkem!) ning ületada seeläbi sild Tartumaalt Põhjamaadesse, pea kohal veiklemas virmalised, kõrvus kajamas polaarrebase hüüd ning tagataskus mitu väärt raamatut, mis selle teekonna võimalikuks teevad. Väljakutse sai alguse 2020. aasta jaanuaris ning läheb lukku veebruar 2021

2021 aastal toimub tublimate lugejate autasustamine ning kokkuvõtete tegemine väljakutsest. Lugejat sõbralikult suunavad ning raamatukoguhoidjat abistavad nimekirjad eesti keelde tõlgitud põhjamaade kirjanduse loeteluga on raamatukogudes olemas.

Naudime suve koos raamatuga.

Käisin Norra kirjaniku Jo-ga ja tema teose peategelastega Leedu lummuses kohtingul. 😉 Seltsiks alati stiilne ja pilkupüüdel mitte põhjamaa kirjanik N. Roberts.

admin Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.