Lõpuks ometi saabus see hetk, kus võisime koois vanaemade ja muude lähisugulastega kergendatult ohata, et jess! koolivaheaeg on käes ja kolm kuud ei pea kooliasjadest midagi teadma. Siinkohal tänu sõnad kõigile neile, kes hullumeelses õppetöös me kõrval olid ja aitasid selgeks saada matemaatika teemad, mis võrdväärsed tuumafüüsika ja hiina keelega olla võinuks.

Samuti lõpuks oli tore näha meie tädi, kes samuti töötab õpilastega ühes suures Tartumaa koolis ja pelgas seetõttu meiega aasta jooksul kohtuda ( kartus, levitada viirust, ka siis kui ollakse vaktsineeritud)

Lõpuks ometi, saime kõik koos istuda vanaema juutes. Grillida ja mekkida vanaema tehtud mango jäätist. Kõrvale seatud piest ostetud vaniljeplombiir tundus koduse jäätise kõrval imalalt magus🤣 ilmselgelt oli kodune kvaliteet tunduvalt poe omast üle, sest mangojäätis sölda ära ka magusapõlgurite poolt🙂

Avastasime, et kohalik Vorstioru järvevesi oli ootamatult kutsuv ja olgugi, et rannaala on väike, siiski mugavalt liivane ja varustatud riietekabiini ja kahe kiiguga. Mahuvad ujuma tulijad kõik kenasti ära ja sõbrunemine toimub ruttu. Vesi oli ääretult mõnus ja eriti meeldiv oli see, et kaks sammu ja oled mugavalt üle pea vees. Saadjärves kõnnid pea pool päeva, enne kui kõhuli saad visata, kartmata, et kõhuga põhja kinni ei jää💦🙂

Hiljem koju jõudes otsustas üka plikadest minna sõbrale külla ja kaks suuremat oma sõpradega ( oli olemas vanemlik järelvalve!) nende koduhoovi telkima. Sel samal õhtul otsustas väike poja magama minna oma voodisse. Oleme jõudnud täitsa parajas eas arenguetappi, täpselt nii, nagu ta ise tundis, kui oli aeg potile minna või mähkmetest loobuda. Armastav ja toetav, kergelt suunav perekond on väikelapse edu alus.

admin Puhkusejutud