Kas te teadsite, et eesti keeles ühe sõnaga tähistatav labürint on tegelikult kaks erinevat asja, mille ainus ühine nimetaja on kõndimise rada. Tegelikult on labürint ühe käiguga ringselt läbitav iidne muster, kus käiakse keskpaika ja tagasi (mõtisklemiseks, enese leidmiseks, mediteerimiseks) ning eksida ei ole võimalik. See teine labürint, mis on meie maisipõllus, on tegelikult rägastik (ingl. maze), kus on palju ristuvaid käike ja mille esimene eesmärk on kontrollpunkte otsides eksimine ja väljapääsu.

Mida tunned rägastikus?

“Heh, see on nii kerge! Leian need punktid väga lihtsalt! Lähen esmalt seda rada pidi. See tundub õige tee olevat. Pööran siia, nüüd lähen siit. Oot, siin ma olen juba olnud!  Kumba raja ma enne valisin!?” 

Endast kõrgemate seinte vahel eksid üsna kergesti ära.

See võib olla isegi natuke hirmutav 🙂

Selleks, et kõik läheks edukalt:

1. Külasta alati enne rägastikku sisenemist tualetti! Sul võib rägastikus minna esialgu plaanitust hoopis kauem! 

2. Väga vihmase ilmaga on kummikud põllul asendamatud!

3. Lahendamisel võib kasuks olla, kui vaatad maha: õige tee on tihtipeale rohkem tallutud rada. Seetõttu on seal vähem taimi ja vahel lausa vagu sisse tallutud.

4. Enamasti piisab selleks, et lahendada rägastik kiiresti, kiiretest jalgadest. Selleks pole tarvis olla eriti tark! Üks asi on lahendada rägastik kiiresti ja hoopis teine asi on lahendada see õigesti, tehes võimalikult vähe vigu! 😉

5. Maisirägastikku võib olla lihtsam lahendada hooaja alguses, sügisel ei pruugi see vastata enam kaardile ja on mõnikord omavoliliste radadega rikutud.

Sarapiku talus aja veetmise pilet on 6€. 3a ja nooremad tasuta. Pilet võimaldab kasvõi terve päeva aega veeta. Muid lisatasusid ei ole. Iga piletiostja saab mängulehe, millel on maisirägastiku kaart ja leitud kontrollpunktide märkimiseks ringikesed. Mängu eduka läbimise korral tublidele tasuks väike kosutus.

Seega, kellel pole mõnel õhtupoolikul midagi tarka teha, võib Sarapiku tallu oma sammud seada küll. Või päeval. Meie käisime täitsa pimedas juba. Päris uhhuu- põnev oli. Väsitav oli ka. Taskulampidega, kuskil rägastikus seigelda. Tegelikult oli lahe, ja teinekord võiks kindlasti veel minna.

Väikesele õele, meeldis vist ka – vähemalt ei kurtnud küll, et enam olla ei taha või väga kardab.

Kui pakub huvi, siis mina küll soovitan. Lisainfot leiab siit www.toretalu.eu

Grete Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.