Juula küla selts on üks ütlemata tore seltskond – käiakse ja tehakse, et omal oleks hea ja tore ning ei hoolita sellest, kas välisilm ikka kursis on, et mida kõike nad oma vahvas kooskäijate ringis teevad. Teeme vaid iseenda rõõmuks eksole. Üsna lühikese etteteatamise järel, nagu see meil tavaks, kutsuti rahvas kokku 10.november tähistama külamajja mardipäeva.

Kui eelmisel aastal läks seltsirahvas vanade kommete järgi mardi santima ühte taluhoovi, lisades oma niigi uhkelt ära maskeerunud mardisantide kambale ka tõrvikud ja suure eesti tõugu raskeveohobuse ning korraldasid päris uhke vana ajakommete järgse mardipäeva taluõuel. Siis seekord toimus mardipäeva tähistamine Juula külamajas sees ning päris maskide ja maskeerumise õpetamistele, leiti muudeski teemades ühist keelt ning lõbus oli kõikidel osavõtjatel – lastel ja täisealistel. Ja üllatusena tulid seekord külla kaugelt maalta mardid, kellel varbad valutasivad ja sõrmed külmetasivad.

Hääd mardipäävva!

Pea meeles! Mardisanti joostakse tegelikult 9. november. Kuid Juula rahvas korraldas oma ühise eettevõtmisega, läbi arvestatuna, et külalapsed soovivad ehk ka ise käia ka jooksmas õigel päeval, kontrollimaks kas õpitud kavad ikka kenasti esitamiseks selgeks saanud.

admin Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.